НБА: Дарко славио у дуелу српских тренера

06.11.2023. 08:01
Darko Rajaković
Дарко Рајаковић / Извор: Реутерс

Одиграно је пет мечева.

Српски стручњак Дарко Рајаковић забележио је своју прву гостујућу победу ове сезоне у НБА лиги, јер је са својим Торонтом славио против Сан Антонија резултатом 123:116. Био је то окршај два Србина пошто на клупи Спурса седи Грег Поповић.

БОГ НАС ЈЕ ПОГЛЕДАО: Никола и Боро Вучевић ПРЕЖИВЕЛИ судар у којем 47 особа изгубило животNikola Vučević

Сферопулос похвалио играче, па открио степен повреде ХангеKK Crvena zvezda

Сферопулос похвалио играче, па открио степен повреде Ханге

БИЋЕ ТЕШКО У ШПАНИЈИ: Барса рутински славила пред долазак Звезде KK Barselona

БИЋЕ ТЕШКО У ШПАНИЈИ: Барса рутински славила пред долазак Звезде

Дабл дабл учинак су код победника имали  Скоти Барнс са 30 поена и 11 скокова, као и Џејкоб Поелтл са 16 поена и 10 скокова. По 24 поена су забележили Денис Шредер и Огугуа Ануоби.

- Нисмо играли другачије игре у другом полувремену. Само наше намере и колико смо агресивно то радили у другом полувремену дали су нам шансу - рекао је Рајаковић после меча.

Келдон Џонсон је са 26 поена био најбољи у редовима Спарса, Зек Колинс је додао 21 поен и 11 скокова, али сви причају о прво пику са овогодишњег драфта Виктору Вембењами који је имао 20 поена, девет скокова и чак пет блокада.