НБА: Дончић промашио за победу против Денвера без Јокића, Јовић се испромашивао у дебаклу Мајамија

21.11.2022. 09:02
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Тим из Колорада изненадио Мавериксе у Тексасу.

Седам мечева одиграно је прошле ноћи у НБА лиги, а од српских играча на паркету је био само Никола Јовић у убедљивом поразу Мајамија од Кливленда 113:87. Денвер је био без Николе Јокића, али је ипак успео да савлада Далас 98:97.

ОБРАДОВИЋ ПОСЛЕ МЕЧА СА СПЛИТОМ: Хвала навијачима који су нас вечерас подржали

АБА: Мега славила у Црној Гори

ПРВО ПОЈАЧАЊЕ СТИГЛО НА МАЛИ КАЛЕМЕГДАН: У Звезди нису дуго чекали (ФОТО)

Денвер је гостовао Мавериксима десеткован без помоћи Николе Јокића, Џамала Мареја и Арона Гордона, али је тим из Колорада ипак успео да слави у занимљивом мечу. Све је решевано у последња два минута. Толико је остало до краја када је Пауел закуцао за вођство Даласа 97:93. Ипсотавил осе међутим да су то били последњи пени домачина, пошто је прво са пенала заостатак смањио Хајланд, да би Мајкл Портер јуниор 59 секунди пре краја постигао тројку и донео предност Денверу 98:97 што се испоставило као коначан резултат пошто је Лука Дончић промашио трокју за победу секунд пре краја. Боунс Хајланд био је најефикаснији у Денвер уса 29 поена, а 14 је постигао Портер Јуниор. Џош Грин је са клупе предводио Даласа са 23 поена, док је поен мање постигао Дончић.

Кливленд је убедљиво савладао Мајами у мечу који је био решен већ на полувремену, а Никола Јовић није имао шутерско вече. Српски играч постигао је седам поена, али уз само два погођена шута из игре од девет покушаја. Бам Адебајо је са 21 поеном био најефикаснији у Мајамију, док је 17 постигао Кејлеб Мартин. Са 25 поена Даријус Гарланд је предводио Кливленд, док је 20 постигао Чеди Осман.