НБА: Дончић зачинио и други брејк Даласа у Лос Анђелесу, Лејкерси изједначили против Финикса (ВИДЕО)

26.05.2021. 09:19
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Клиперси у тешкој ситуацији.

Кошаркаши Далас Маверикса и други путу у серији направили су брејк пошто су у Лос Анђелесу савладали Клиперсе револверашком обрачуну Луке Дончића и Кавија Ленарда и сада воде са 2:0.

ЛЕГЕНДА ПАРТИЗАНА БРАНИ ЗВЕЗДУ: Суђење у Подгорици је било КАТАСТРОФАЛНО! Црвено-бели бране српску кошарку

НОВО САОПШТЕЊЕ СА МАЛОГ КАЛЕМЕГДАНА: Звезда ОДГОВОРИЛА Подгоричанима!

ПАРТИЗАН НАЦИЉАО ПОЈАЧАЊЕ: Стиже амерички плеј, први стрелац лиге, просечно постиже 24 поена (ВИДЕО)

Иако је Ленард био успешнији, Маверикси су ти који су се радовали победи. У прилично изједначеном мечу током првог полувремена, гости из Даласа су до кључне предности стигли у трећој четвртини коју су добили двоцифреном разликом. Дончић је предводио Далас који је у последњој четвртини у једном тренутку имао и 14 поена предности, коју су Клиперси успели да смање, али је то било све од њих. Дончић је био најефикаснији у Даласу са 39 поена, а 28 је постигао Тим Хардевеј јуниор, док Бобан Марјановић није улазио у игру. Код Клиперса је Ленард био најефикаснији са 41 поеном, а Пол Џорџ је додао 28.

Лејкерси су успели такође да направе брејк и узврате Финикс Сансима за пораз у првом мечу. Тим из Калифорније је у вођству био од старта меча и у неколико наврата имао и двоцифрену предност. Ипак, Санси су у последњој четвртини успели да стигну прво до изједначења, а затим и вођства, али су Лејкерси брзо узвратили и стигли до тријумфа. Најбољи код Језереаша био је Ентони Дејвис са 34 поена и 10 скокова, док су Денис Сруред и Леброн Џејмс постигли 24 и 23 поена. У Сансима је најефикаснији био Девин Букер са 31 поеном, док је Деандре Ејтон постигао 22.

Бруклин је имао најлакши посао прошле ноћи пошто је убедљиов савладао Бостон у мечу без икакве драме. Нетси су већ после прве четвртине имали двоцифрену предност која је до краја меча само расла и победник се ниједног тенутка није доводио у питање. Кевин Дурент предводио је Бруклин са 26 поена, а један мање постигао је Џо Херис. У Бостону је Маркус Смарт постигао 19, док је 17  додао Кемба Вокер.