НБА ФИНАЛЕ: Голден Стејт незаборавном серијом нокаутирао моћног Ленарда и Торонто! Нова повреда звезде Вориорса (ВИДЕО)

03.06.2019. 06:53
Stef Kari
Стеф Кари / Извор: Реутерс

Шампион ће бити тим који први стигне до четири победе.

Голден Стејт је успео да направи брејк у Торонту и изједначи на 1:1 у НБА финалу. Шампион је славио са 109:104 у другој утакмици серије и начинио велики корак ка одбрани титуле.

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА РЕВАНШ: Ово је шири списак играча Америке за Мундобаскет! (ВИДЕО ФОТО)

ПЕШИЋ ЈЕ ОДАБРАО ЊЕГА: Кари ДОВОДИ сјајног Американца! (ФОТО)

ЕНГЛЕСКА СРАМОТА У ЦЕНТРУ МАДРИДА: Скинуо се до голе коже, м*стурбирао, напао Италијанку и полицајце (ФОТО)

Трећа четвртина је била кључна за коначан резултат. Овај период "ратници" су добили резултатом 34:21, у којем је "севнула" серија гостију од 18:0.

Кавај Ленард је био незаустављив у екипи Репторса, али домаћину није помогло ни његових 34 поена и 14 скокова. Ленард је имао помоћ Кајла Лаурија (13 поена) и Фреда Венвилта (17 поена), али то није било довољно за расположене "ратнике".

Голден Стејт је показао снагу када је било најважније и када се меч ломио. Губио је на полувремену са пет поена разлике, имао је претходно и 12 поена минуса, али је онда Стеф Кари, који се разболео уочи меча, показо снагу са саиграчима. Кари је забележио 23 поена уз четири асистенције, док је кош ривала "затрпавао" Клеј Томпсон - 25 поена уз по пет скокова и асистенција. Сјајни Дрејмонд Грин је стао на граници "трипл-дабла" - 17 поена, 10 ухваћних лопти, девет асистенција.

Вориорсе је у последњем кварталу задесио малер. пошто се повредио Томпсон. Убојити шутер је до свлачионице отишао храмљући, што би могао да буде хендикеп за браниоца трофеја у наставку серије, с обзиром на то да Кевин Дурент није играо ни у другој утакмици.

Трећи дуел финала је на програму у ноћи између среде и четвртка, а домаћин је Голден Стејт.

Погледајте како изгледа заносна руска тенисерка Марија Шарапова.