НБА: Јокићев потез ОСМО светско чудо, Богдан ископирао Дивца и дао мајсторски кош (ВИДЕО)

18.01.2019. 07:29
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Запажени Срби.

Никола Јокић је покренуо Денвер после убедљивог пораза од Голден Стејта. Српски центар је бриљиро у победи Нагетса надЧикагом резултатом 135:105.

НОВИ ПРЕСЕК ГЛАСОВА: Ево какве су шансе да Јокић заигра на ОЛ-СТАРУ! (ФОТО)

ЕВРОЛИГА: Дебакл ПЕШИЋЕВЕ Барселоне у Тел Авиву! Бајерн испустио ТРИЈУМФ у Москви (ВИДЕО ФОТО)

Јокић је за само 25 минута на паркету забележио 18 поена (6/18 из игре), 11 асистенција и осам скокова, тако да му је за трипл-дабл недостајало смао две ухваћене лопте.

Колико је Јокић био доминантан говори и коментар са Твитер налога Денвера у којем један потез Јокића описују као „осмо светско чудо“.

Ефикаснији од Јокића у победничком тиму је био Џамал Мареј са 25 поена, док је код Чикага најбољи био Финац Лаури Марканен са 27 поена и 10 скокова.

Сакраменто је убедљиво поражен од Шарлота резултатом 114:95. Немања Бјелица је постигао два поена уз шест скокова и четири асистенције за 19 минута, док је Богдан Богдановић сакупио 17 поена, уз шут из игре 8/13 за 27 минута. Богдан је показао да је имао шта да научи и од челника Кингса Влада Дивца, јер је један кош постигао са позиције центра, после сјајне леђне технике у стилу славног претходника.

Док је српски бек доминирао у првој четвртини гости су водили, а онда је уселдило 12 минута помрачења. Шарлот је добио другу деоницу са 43:25 и решио питање победника. Најбољи код Хорнетса су били Кемба Вокер са 23 поена и Вили Ернангмез са 11 поена и 16 скокова.

Погледајте секси фотке ћерке Вејна Грецког, најбољег хокејаша света свих времена.