НБА: Јокићева ноћ рекорда, Боби опет играо, Бјелица без учинка (ВИДЕО+ФОТО)

20.12.2016. 08:54
Nikola Jokić u meču Minesota - Denver
Никола Јокић у мечу Минесота - Денвер / Извор: Профимедиа

Одиграно пет мечева у најјачој лиги света.

Никола Јокић полако, али сигурно, постаје можда и најважнији шраф Денвер Нагетса. Репрезентативац Србије имао је ноћ за памћење у победи Нагетса против Далас Маверикса, пошто је за 38 минута у игри изједначио рекорд каријере са 27 поена, а при том му је мало недостајало за трипл-дабл јер је имао и 15 скокова, као и сјајних девет асистенција што му је рекорд каријере.

СМЕШАН САМОМ СЕБИ: Хечер се добро ЗАБАВЉАО током лета за Пољску (ФОТО)

Далас је успео да се примакне Денверу на 107:101 на три минута до краја, али је Јокић тада везао пет поена и одбио налет Маверикса, показавши им ко се пита око победника дуела. Осим Јокића, одличан је у Денверу био и Херис са 24 поена. Госте из Тексаса предводио је Вилијамс 23 поена, док је Барнс постигао 19.

ТЕЖАК ПОСАО ЗА ЗВЕЗДУ: Атињани довели СТРАШНОГ играча (ФОТО)

Чикаго је згромио Детроит у мечу где се питање победника није постављало већ на полувремену. Бобан Марјановић поново је добио прилику да игра, а на паркету је провео седам минута и за то време имао шест поена, два скока, две блокаде и једну украдену лопту. Најефикаснији у катастрофалном Детроиту био је Леуер са 16 поена, уз 10 поена Хериса. Батлер је предводио Чикаго са 19 поена, а 16 је постигао Гибсон.

КОМПЛЕКСИ ИЛИ НЕШТО ДРУГО: Паркер УМЕСТО о Данкану причао о БОБИЈУ и СРБИЈИ (ФОТО ВИДЕО)

Минесота Тимбервулфс је успела да савлада Финикс Сансе, али без помоћи Немање Бјелице. Репрезентативац Србије није успео за 13 минута да постигне поене, шутиравши 0-4 из игре, а имао је један скок и две асистенције. Таунс је био најефикаснији међу Вујовима са 28, а Вигинс је постигао 26 поена. Највише је међу Сунцима ''пржио'' Бледсо са 27 поена.