НБА: Јовићу само минут у поразу Мајамија од Булса, Њујорк лако против десеткованих Ратника

21.12.2022. 09:00
Demar Derozan
Демар Дерозан / Извор: Профимедиа

Одиграно пет мечева прошле ноћи.

Протекле ноћи гости су били немилосрдни према домаћинима пошто су остварили победе у четири од пет одигранихн мечева. Чикаго је на Флориди био бољи од Мајамија 113:103, док је једни опобеду код куће успео да оствари Њујорк против Голден Стејта и то убедљиву 132: 94.

ИЗА ЛЕЂА, КРОЗ НОГЕ: Потез каријере Николе Јокића који је дигао Америку на ноге (ВИДЕО)

КАМПАЦО НА ВЕЧЕРИ СА ЗВЕЗДАШИМА, АЛИ ТУ ЈЕ И ОН: Љубимац Гробара и бивши играч црвено-белих у проводу са ривалима (ФОТО УБОД)

”ПОКАЗАЛИ СМО ЦЕЛОЈ ЕВРОПИ”: Мијаиловић послао важну поруку Гробарима!

На Флориди су Булски одлично почели, стекли двоцифрену предност, али је Мајами узвратио и на полувремену је Врелина имала вођство. Ипак, екипа Билија Донован успела је да узврати истом мером у трећој четвртини и још једном стекне двоцифреену предност коју овог пута није испустила до краја меча и остварила је победу, 12. у сезони. Никола Вучевић је са 29 поена и 12 скокова предводио Бикове, док је Демар Дерозан постигао 24. Мајами је био без повређених Џимија Батлера и Кала Лаурија, а у њиховом одсуству Бам Адебајо постигао је 27 поена уз 12 скокова, док је Тајлер Хиро додао 19. Никола Јовић добио је само минут у игри и промашио једну тројку.

Без Стефона Карија, Клеја Томпсона, Ендрјуа Вигинса Голден Стејт није ни могао боље од убедљвог пораза у Њујорку. Никси су од старта били у предности, да би посебно расположени бии у последњој четвртини. Имануел Квикли је са клупе био најефикаснији са 22 поена, док је Џејлен Брансон постигао 21 поена. Џордан Пул предводио је Ратнике са 26 поена, а 13 је додао Џонатан Куминга.