НБА: Краљеви лоши домаћини Марјановићевим Пистонсима (ВИДЕО)

11.01.2017. 08:53
Boban Marjanović
Бобан Марјановић / Извор: Фото: Printscreen/Youtube/Piotr Zarychta

Одиграно девет утакмица у најквалитетнијој лиги света.

Само један Србин је био на терену у ноћи између уторка и среде, у утакмицама НБА лиге. Одиграно их је девет, а Детроит је изгубио на гостовању Сакраменту. Пистони Бобана Марјановића су поражени, резултатом 100:94, уз солидан учинак. Српски центар је на терену провео десет минута, и за то време убацио осам поена, уз четири скока.

Највише поена за Пистонсе дао је Кентавиус Колдвел-Поуп, 21, док је Реџи Џексон убацио два мање. Тобајас Херис је постигао 18 поена, док је водећо стрелац у редовима Кингса био Демаркус Казинс, са 24 поена, 13 скокова и шест асистенција.

Сан Антонио је изубио од Милвокија, резултатом 109:107, а одлучујуће поене за победу (тројка и једно бацање) постигао је Малколм Брогдон. Испред Брогдона (17 поена, 6 ск, 6 ас) по учинку су били Мајкл Бизли са 28 и Џабари Паркер са 22. За Спарсе Кавају ленард је постигао 30 поена, док су по 14 поена убацили Тони Паркер, Дени Грин и Џонатон Симонс. Бивши играч Партизана Давис Бертанс који је пре неколико дана уписао рекорд каријере (прочитајте ОВДЕ) за 19 минута је убацио 11 поена (3/6 за три), уз две асистенције и једну блокаду.

ТО НЕ МОЖЕ НИ СТЕФ КАРИ: Погледајте мајсторију Хечера у последњој секунди за победу Партизана (ВИДЕО)

Бранилац прстена, Кливленд је за осам поена био лошији од Јуте (100:92). Најефикаснији играч био је Леброн Џејмс (29 п, 6 ск, 5 ас), а пратили су га Кајри Ирвинг са 20 и Кевин Лав са 12 поена. У редовима Џеза истакао се Гордон Хејворд са 28 поена.