ЗАПАД ИМА ШАМПИОНА: Крис Пол предводио Сансе до убедљивог тријумфа (ВИДЕО)

01.07.2021. 08:41
KK Finiks Sans
KK Финикс Санс / Извор: Реутерс

Биће то прво велико финале за Пола.

Кошаркаши Финикса су на гостовању убедљиво надиграли ЛА Клиперсе са 130:103 у шестом мечу финалне серије и са 4:2 у победама дошли до шампионске титуле Западне конференције и пласмана у НБА финале. Бриљантном игром Крис Пол је предводио тим до победе.

ЖОЦ РАСПАМЕТИО ГРОБАРЕ: Репрезентативац Србије у Партизану? После овога - ВРЛО ЈЕ МОГУЋЕ

КАО ДА СМО УКЛЕТИ: Ни Јовић не може на Олимпијске игре

ИСПЛИВАЛА ФОТОГРАФИЈА Делије у делиријуму, после овога очекују ЧУДЕСНЕ ВЕСТИ (ФОТО)

Финикс је од самог почетка меча преузео иницијативу и потом константно увећавао предност, а домаћини нису успевали ни да се приближе барем изједначењу резултата.

Победнички тим је сјајном игром и ефикасношћу предводио Крис Пол који ће први пут у 16-годишњој НБА каријери играти велико финале. Посебно је био разигран у другом полувремену чиме је запечатио судбину супарника, а Клиперси нису успели да га зауставе ни грубим фауловима и провокацијама.

Крис је меч завршио са 41 постигнутим поеном, шутирао из игре 16/24, за три поена 7/8, имао је осам асистенција, четири скока и ниједну изгубљену лопту за 35 минута игре. Одлично су га пратили и остали саиграчи, Букер је додао 22, Краудер 19, а Ејтон 16 поена и 17 скокова.

У пораженим Клиперсима најефикаснији је био Морис који је убацио 26 поена. Пол Џорџ је на крају постигао 21 поен али је имао, за њега неуобичајено слаб проценат реализације, шутирао је 6/15 и 1/6 за три поена, па је и то био један од разлога пораза, а Реџи Џексон је постигао 13 поена.

Финикс је први финалиста великог НБА финала и очекује супарника из финалног дуела на Западу у коме су Милвоки и Атланта тренутно изједначени на 2:2 у победама.