НБА: Незадрживи Јокић ПОНИШТИО рекорд КАРИЈЕРЕ бруталног Зајона (ВИДЕО)

27.03.2021. 07:13
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Денвер славио у Њу Орлеансу.

Кошаркаши Денвера савладали су Њу Орлеанс на гостовању резултатом 113:108, а меч је обележио спектакуларан окршај Зајона Вилијамсона и Николе Јокића.

ПРШТАЋЕ У СУБОТУ: Вечити дерби са ВЕЛИКИМ улогом

ЕВРОЛИГА: Фенер славио у Пиреју, лоша утакмица Марка Гудурића

ЕГЗИБИЦИЈА СРБА ЗА ПОЛУФИНАЛЕ ЕВРОКУПА: Видите како су се Тео и Пефи играли у победи Виртуса над Хувентудом (ВИДЕО)

Невероватну партију пружио је 20-годишњи Зајон, поставивши рекорд каријере са 39 постигнута поена, уз 10 скокова и 5 асистенција, две блокаде и једном украденом лоптом.

Ипак, ништа мање расположен био је српски центар, који је меч завршио са два поена мање од прве звезде Њу Орлеанса, 9 асистенција, 6 ухваћених лопти, две украдене лопте и једном блокадом, за 42 минута у игри.

Нагетси су током целог меча морали да јуре резултат, домаћи су већ у првој четвртини имали двоцифрену предност (22:12), која је до полувремена износила максималних 14 (42:28).

Денвер је, међутим, до одласка на велики одмор, успео да спусти на подношљивих девет разлике, а до уласка у последњу деоницу у потпуности преокрене резултат у своју корист (83:80). Тек тада су настала узбуђења.

Поново су Пеликанси сјајном игром побегли на 11 (100:89), али је Денвер успео да консолидује ситуацију на паркету, "затегне" одбрану и серијом 16:4 у потпуности стигне до новог преокрета и рутински приведе меч крају.

У победничком тиму, уз раме Јокићу били су Портер са 25 кошева и Мареј који је убацио два поена мање. Код Њу Орленаса, Бледсо је додао 16 поена, Александер-Вокер 14, а Инграм 13 кошева.

Атланта је победила у гостима Голден Стејт 124:108, уз сјајну партију Џона Колинса који је постигао 37 поена. Српски репрезентативац Богдан Богдановић је за 22 минута на паркету убацио 11 кошева, уз пет асистенција и по једну украдену и ухваћену лопту.

Победа над Ирском од 3:2 дала је крила Србији и новом селектору Драгану Стојковићу Пиксију, кога у суботу од 20 и 45 чека велики изазов јер на Маракани гостује једна од најбољих репрезентација на свету Португал, предвођен Кристијаном Роналдом. Квота на кеца је 4,40, икс је 3,50, а двојка 1,85. Погледајте све квоте кладонице MOZZART за Србија - Португал.

Одличан је био и Тре Јанг са 21 кошем. Код Ратника, Вигинс је био најефикаснији са 29 поена, Вајсмен је додао 18, Пол 15, а Оубре 14 кошева.

Бобан Марјановић је са клупе одгледао пораз Даласа од Индијане (94:109), док Немања Бјелица није дочекао деби у Мајамију, на гостовању Шарлоту. Хорнетси су тријумфовали (110:105), уз 32 поена Монка, шест мање додао је Тери Розије. Што се тиче тима са Флориде, по 20 поена дали су Батлер и Робинсон.

Лејкерси су против Кливленда прекинули црни низ од четири пораза заредом и славили 100:86, уз сјајну партију Херела који је на 24 поена додао и 10 скокова, а значајан допринос на путу до победе пружио је и Шродер са 17 поена колико је на другој страни уписао Ненс.