ЕРУПЦИЈА КОШЕВА ЏУЛИЈУСА РЕНДЛА: Брутално вече у НБА, атракције на све стране (ВИДЕО)

Сјајно кошаркашко НБА вече је иза нас, имали смо велики број сјајних индивидуалних партија и тешко је издвојити неку посебно.

ТУГУЈЕ СРПСКА КОШАРКА: Тренер Дарко Перуничић преминуо у 53. години

КОРОНА ХАРА У НБА: Одложена утакмица бивших шампиона!

ПОСЛЕ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ: Бивши играч Партизана ОСТАО без КЛУБА!

Идемо редом. Екипа Јуте Џеза савладала екипу Филаделфије Севентисиксерса у мечу лидера две конференције НБА лиге. Низ непобедивости Јуте Џеза настављен је и у дуелу са најбоље пласираном екипом Истока.

Јута је славила резултатом 134:123 и тако стигла до осме узастопне победе, а 19. у последњих 20 мечева. Тренутно су на скору 23:5.

Након прве четвртине Филаделфија, за коју није играо Ембид, водила је резултатом 42:35. Међутим, Јута је већ до полувремена имала шест поена предности, а своје вођство до краја није испуштала.

Џордан Кларксон је убацио 40 поена. Донован Мичел је стао на 24, а Инглс је придодао 20. У пораженом тиму бољи од осталих били су Симонс са 42, односно Херис са 36 поена.

Бруклин је победио Сакраменто резултатом 136:125. Кајри Ирвинг је постигао 40 поена, док је Харден стигао до још једног трипл-дабла, овога пута сачињеног од 29 поена, 13 скокова и 14 асистенција.

Џозеф и Вајтсајд постигли су по 22 поена у пораженој екипи. Немања Бјелица је на паркету провео пет минута, без учинка.

Голден Стејт је савладао Кливленд са 129:98, док су Лос Анђелес Клиперси, без Ленарда и Џорџа, савладали Мајами са 125:118.

Њујорк је тријумфовао против Атланте резултатом 123:112, а бриљирао је Џулијус Рендл са 44 постигнутих поена.

Вашингтон је био бољи од  Хјустона резлтатом 131:119 (уз 37 поена Бредлија Била), док су Чикаго Булси у продужетку савладали Индијану са 120:112.