НБА: Тејтум затрпао кош Лејкерса, Милвоки убедљив против Голден Стејта

14.12.2022. 09:24
Džejson Tejtum
Џејсон Тејтум / Извор: Профимедиа

Претходне ноћи одиграно само пет мечева.

Протекле ноћи у НБА лиги одиграно је само пет утакмица, а срспких играча није није било на паркетима. У најзанимљивијим мечевима Милвоки је савладао са 128:111 Голден Стејт Вориорсе, док је Бостон успео да после продужетка буде бољи од Лос Анђелес Лејкерса 122:118.

ЕВРОЛИГА: Фенер РАЗБИЈЕН у Пиреју, Радоњић ПАО у Веленсији после продужетка

КО НАВИЈА ЗА ПАРТИЗАН НИ СМРТ МУ НЕЋЕ ТЕШКО ПАСТИ: Гробари очајни, траже промене, помињу Жоца (ТВИТОВИ)

СВЕ ЈЕ РЕКАО У ДВЕ РЕЧИ: Обрадовић БЕСАН после пораза у Француској

Бостон је успео да слави у Лос Анђелесу, али у знатно неизвеснијој утакмици него што је то деловало после првог полувремена у којем су Селтикси стекли 15 поена предности. Међутим, друго полувреме припало је Лејкерсима који су у последњи минут меча ушли са вођством 110:105, али је Бостон стигао до изједначења преко Смарта и Тејтума, а затим и продужетка пошто је Џејмсоб покушај да донесе победу Лејкерсима био неуспешан. У додатних пет минута Бостон је био бољи тим и успео да стигне до победе. Тејтум је са 44 поена био најефикаснији играч меча, док је Џејлен Браун постигао 25 за Бостон. У Лејкерсима је Ентони Дејвис има одабл-дабл учинак са 37 поена и 12 скокова, док је Џејмс постигао 33.

Лакше него што се очекивало је Милвоки успео да савлада Голден Стекјт Вориорсе. Бакси су већ после прве четвртине имали двоцифрену предност коју су у наставку повећавали, а на руку им је ишла и нервоза Ратника који су добили пет техничких грешака. Јанис Адетокумбо био је најбољи у МНилвокију са дабл-дабл учинком од 30 поена и 12 скокова, док је Боби Портис постигао 25. Стеф Кари је предводио Ратзнике са 20 поена, а Џордан Пол постигао је 18.