НБА: Велики ПОВРАТАК Дончића! Пала два РЕКОРДА, запажен и Боби! Гудурић умало ДВОЦИФРЕН (ВИДЕО)

25.02.2020. 07:07
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Два меча одлучивали продужеци.

Претходно вече на НБА паркетима обележио је повратак Луке Дончића. Прва звезда Даласа вратила се у тим из Тексаса и захваљујући њему Маверикси су стигли до 35. победе у сезони.

ЕВРОЛИГА: Реал решио Панатинаикос у последњој четвртини

ИМАМО КОШ СЕЗОНЕ: Летонски кошаркаш погодио са преко пола терена! (ВИДЕО)

ИПАК НИЈЕ ДЕФИНИТИВНО КРАЈ? Центар ће следеће сезоне играти за Лејкерсе

Словеначки ас завршио је меч са 20 поена, 9 скокова, седам асистенција, две украдене лопте и једном блокадом, за 26 минута у игри. Ефикаснији од Луке био је само Тим Хардавеј који је постигао три коша више, уз четири додавања.

Српски центар Бобан Марјановић имао је запажен учинак, будући да је на паркету провео само пет минута. За то време, горостас из Бољевца постигао је шест поена, имао један скок.

Два меча одлучивала су продужеци, у Кливленду и Вашингтону. Кавалијерси су у додатном периоду (111:111) били бољи од Мајамија 125:119, док су Бакси савладали Визардсе 137:134 (у регуларном делу 123:123).

Меч у Висконсину обележио је Бредли Бил, поставивши рекорд каријере са 55 убачених поена, али ни то није помогло домаћину да дође до тријумфа. Уз раме му је био Шабаз Нејпир са 27 коша.

У победничком тиму блистао је Крис Мидлтон са 40 поена, испратио га је Ерик Бледсо са 23 поена, док је пола коша мање постигао Јанис Адетокумбо уз 14 ухваћених лопти.

Продужетак је решио и меч Кливленд - Мајами. Хитси су водили већим делом меча, али је резултат почео да се ломи средином четврте четвртине, екипе су се у том периоду смењивале у вођству, а Нан је на крају успео да донесе гостима продужетак у последњим секундама. Кливленд је контролисао резултат у последња три минута продужетка и на крају славио.

До победе су Кавалирсе предводила чак седморица играча са двоцифреним бројем поена. Најефикаснији је био Кевин Портер са 30 поена и осам скокова. Кавин Лав дао је 17 поена уз 14 скокова, поен мање додао је Лари Нанс који је имао и осам скокова, Тристан Томсон је пратио са 15 поена и девет скокова, Даријус Гарланд је убацио 14 поена уз седам асистенција, а по 13 поена имали су Андре Драмонд и Колин Секстон.

У Мајамију су најефикаснији били Горан Драгић и Бам Адебајо са по 22 поена. Драгић је имао и четири скока и шест асистенција, а Адебајо је остао на асистенцију од трипл-дабла јер је забележио 13 скокова и девет асистенција.

Арон Гордон је са 27 поена и 10 скокова предводио Орландо до тријумфа у Бруклину. По 21 поен дали су Еван Фурније и Теренс Рос који је имао и осам скокова. Никола Вучевић забележио је дабл-дабл са 16 поена и 10 ухваћених лопти, уз пет асистенција.

Код Бруклина доминирао је Спенсер Динвиди са 24 поена и осам асистенција. Карис Левер је додао 19 поена уз осам асистенција.

У последњем мечу, Клиперси су лако дошли до победе над Мемфисом 124:97. Све је било јасто после прве четвртине, коју је домаћин добио резултатом 40:14. У наставку рутински су утакмицу привели крају и стигли до 38. победе у сезони.

Најбољи у победничком саставу био је Каваи Ленард са 25 поена и осам скокова. Монтерзл Харел је дао 22 коша, а по 13 су постигли Маркус Морис, Џамајкл Грин и Ландри Шамет.

У Мемфису је најефикансији био Џа Морант са 16 поена, Горги Дијенг је постигао 14 кошева, уз десет скокова, а српски репрезентативац Марко Гудурић за седам минута у игри дао је осам поена, уз по један скок и асистенцију (3/5 из игре, 2/3 за три).