НЕМАЧКА ЈЕ ВРЛО ОЗБИЉНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА: Још један убедљив тријумф, Финска немоћна пред "панцерима"

29.08.2023. 11:16
Denis Šruder
Денис Шрудер / Извор: Профимедиа

Максималан учинак изабраника Гордија Херберта у групи Е.

Кошаркаши Немачке забележили су и трећу победу на Светском првенству, овога пута против Финске 101:75 (19:22, 28:17, 29:16,25:20) у мечу који није имао резултатски значај.

НОЛЕ СЕ НАКОН ПОБЕДЕ ОБРАТИО КОШАРКАШИМА: Ми смо једна од најуспешнијих нација, криво ми је што их критикују

ЦЕЛА СРБИЈА ЈЕ ЧЕКАЛА ОВО: Познато стање повреде Аврамовића као и то хоће ли моћи да игра и даље на Мундобаскету

ЂУРОВИЋ ИМА ОЗБИЉНЕ ЗАМЕРКЕ: Издвојио ДВА српска кошаркаша и њихову превелику минутажу

“Панцери” одлазе у другу фазу турнира као првопласирани тим Е групе, док ће Финска играти у разигравању од 17. до 32. места. Ко ће се још пласирати у нову групу из овог квартета добићемо одговор после дуела између домаћина Јапана и Аустралије (13:10 часова).

Селекција са севера Европе добро је започела дуел треће рунде у Окинави. Међутим, Немци су додали гас у другој доеници и само повећавали предност, да би на крају стигли до убедљивог тријумфа резултатом 101:75.

Селектор Немачке Горди Херберт је промешао карте, шансу су добили и момци који су до данас имали мању минутажу. У таквом распореду снага најефикаснији су били Исак Бонга и Денис Шрудер са по 15 поена, док су у Финској по 12 поена убацили Лаури Марканен и Илари Сепала, а најефикаснији је био Оливер Нкамуа са 14 поена.