НЕВЕРОВАТНИ ПРЕОКРЕТИ: Жалгирис СРУШИО Албу! Шокантна победа Валенсије у Пиреју - Пао и Фенер

04.11.2022. 22:12
KK Žalgiris
KK Жалгирис / Извор: Фото: БЦ Залгирис Каунас

Шесто коло Евролиге...

Екипа Жалгириса савладала је берлинску Албу на свом терену у Каунасу резултатом 88:81, у шестом колу Евролиге.

СПЕКТАКУЛАРНИ БОНУСИ УЗ ИГРУ НЕДЕЉЕ: Заиграј Wild Icy Фруитс и прикупи прегршт ПОКЛОН СПИНОВА!

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ОБРАДОВИЋА: Центар Партизана ПОЛОМИО КОСТ!

АБА ЛИГА: Морнар славио у Скопљу!

Литвански тим је направио велики преокрет у последњој деоници, коју је решио у своју корист са 34:20, ношен сјајном подршком са трибина.

Алба је контролисала вечи део овог меча. Током друге четвртине је била и на 20, на полувремену је имала 12, али домаћин се није предао.

Састав из Немачке је и у финиш ушао са вођством, а онда је уследила серија тројки Еванса, неколико бриљантних минијатура Улановаса, па је Жалгирис забележио велики тријумф.

Улановас је уписао 21 поен за победничку екипу, а Еванс је додао 15. Веома добар је био и Шмиц са 14 поена и шест скокова.

Смит је са 14 поена био најефикаснији у Алби.

Оба тима сада имају скор 3-3, а Алба је везала три пораза у елитном такмичењу и поништила свој перфектан старт.

У другом данашњем мечу кошаркаши Валенсије су на невероватан начин савладали Олимпијакос у гостим.

Шпански тим је славио резултатом 83:82 и то тако што је Крис Џонс искористио сва три слободна бацања на 3,9 секунди до краја меча. Било је то прво вођство Валенсије у овој утакмици!

Домаћин је диктирао ритам од самог почетка, имао 16 и апсолутну контролу, а онда је у самом финишу ушао у серију невероватних грешака, Валенсија се волшебно вратила, а кулминација је био непотребан фаул Саше Везенкова на Џонсу приликом покушаја за три поена.

Џонс и Дубљевић су предводили Валенсију до великог брејка са по 17 поена.

Трагичар Везенков је имао 20 поена, седам асистенција и три скока за Олимпијакос, али је све то поништио нелогичним потезом у задњим секундама сусрета.

Олимпијакос је вазао други пораз након сјајног отварања и сада има скор 4-2, док је Валенсија на половичних 3-3.

Кошаркаши Барселоне савладали су Фенербахче резултатом 81:80 у 6. колу Евролиге.

То је први пораз истанбулског тима ове сезоне у елитном такмичењу, док је каталонски клуб сада на скору 4-2.

Барселона је имала предност у последњој деоници и успела је да је сачува, иако су гости били врло близу преокрета у последњем минуту.

ајефикаснији играч сусрета био је Николас Лапровитола са 26 поена и чак седам асистенција, док су одлични били Никола Калинић са 14 поана и Мајк Тоби са 13.

У екипи Фенера најистакнутији био је Мотли са 23 поена и осам скокова, а Марко Гудурић убацио је 11 поена уз по три скока и асистенције.

Двоцифрен је још био Мелих Махмутоглу, али је тим Димитриса Итудиса остао кратак, на крају, за пола коша.