НЕВИЂЕНА ДРАМА У ФИНИКСУ: Судије минут гледале снимак, “алеј-уп” решио победника (ВИДЕО)

23.06.2021. 07:42
Deandre Ejton
Деандре Ејтон / Извор: Реутерс

Финикс води са 2:0 против Клиперса.

Кошаркаши ЛА Клиперса били су на корак до изједначења у финалу Западне конференције НБА лиге, али је Финикс славио и у дргој утакмици резултатом 104:103.

СПЕКТАКУЛАРНО: Јокић није ЖЕЛЕО дочек у родном Сомбору! Грађани му приредили ИЗНЕНАЂЕЊЕ које ће дуго ПАМТИТИ (ФОТО)

ЗВЕЗДА НАСТАВЉА ДА ПРАВИ ДРИМ ТИМ: Стиже нови Американац! Играо је за Бостон и Чикаго Булсе

ТРАНСФЕР ЛЕТА: Бивши тренер Звезде доводи некадашњег капитена Партизана!

Санси су до тријумфа дошли на бриљанатна начин” “алеј-упом” на 0,7 секунди до краја. Џа Краудер је дигао лопту, а Деандре Ејтон поентирао за делиријум у Аризони.

Судије су минут гледале да ли је побнеднички кош постигнут на време, а гостима је остало само да погнуте главе напусте паркет и да крену кућама са дефицитом од две победе.

Камерон Пејн је био најбољи у победничком тиму са 29 поена и девет асистенција, Ејтон је забележио “дабл-дабл” са 24 поена и 14 скокова, а Девин Букер је убацио 20 поена.

Финикс је поново био ослабљен неиграњем најбољег играча Криса Пола, али су Клипеси, са друге стране, опет били без прве звезде Каваја Ленарда. Пол Џорџ је предводио тим из Лос Анђелеса са 26 поена и по шест скокова и асистенција, док је Реџи Џексон убацио 19.

Занимљиво, Клиперси су трећи пут у плеј-офу у ситауцији да губе са 2:0, а трећи дуел је на програму у ноћи између четвртка и петка у Калифорнији.