10.03.2022. 08:06
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Још једна нестварна партија српског аса.

Никола Јокић је одиграо још једну сјајну партију и са двоструким двоцифреним учинком преднодио Денвер у победи над Сакраментом са 106:100 на гостовању.

СВЕ ЗА СРБИЈУ: Пешић на тренингу Орлића

СРБИЈА СТАГНИРА: ФИБА објавила нову ранг листу

РАДОЊИЋ ПРЕД МАКАБИ: Енергија најбитнија

Денвер одлично почео меч у престоници Калифорније и повео после прве две четвртине, међутим Сакраменто је успео да узврати у трећој и запрети могућим преокретом али је онда Јокић преузео иницијативу и разрешио све дилеме.

Сомборац је демонстрирао сјајну игру и за 35 минута игре убацио 38 поена уз 18 скокова, а мало му је недостајало за нови трипл-дабл јер је имао и седам асистенција. Монте Морис га је одлично пратио са 20 поена и обезбедили су четврту победу у низу свом тиму.

На другој страни ни одлична игра Диерона Фокса са 32 поена, пет скокова и 10 асистенција није помогла Сакраменту у трећем узастопном поразу.

Овом победом Денвер се попео на позицију више од Даласа и тренутно је пети, а Сакраменто је остао на зачењу Западне конференције.