ОВО НИКО НИЈЕ УРАДИО У НБА ФИНАЛУ: Јокић историјским трипл-даблом донео победу Денверу

08.06.2023. 07:00
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Нагетси воде 2:1 против Хита.

Кошаркаши Денвера направили су брејк у Мајамију и победом 109:94 (24:24, 29:24, 29:20, 27:26) повели са 2:1 у великом финалу НБА лиге.

НИ ОН САМ НИЈЕ ВЕРОВАО: Јокић је већ два пута куповао карту до Србије, али...

О ИЗЈАВИ СТИВА КЕРА БРУЈИ АМЕРИКА: Мареј је глава змије, не Јокић

СРБИ ОСТАЛИ БЕЗ ТРОФЕЈА: Вест Хем освојио Лигу конференција, Јовићу поништен гол

Српски центар Никола Јокић одиграо је историјски меч, уписао је нови трипл-дабл са 32 поена, 21 скоком и 10 асистенција, за скоро 44 минута у игри. Никада у историји није се десило да један кошаркаш у финалу има најмање 30 поена, 20 скокова и 10 асистенција.

Трипл-дабл забележио је и Џамал Мареј - 34 поена, 10 скокова и 10 асистенција, а одличан меч имао је "руки" Кристијан Браун са 15 поена.

Код Мајамија Џими Батлер убацио је 28, а Бем Адебајо 22 поена уз 17 скокова. Никола Јовић је добио шансу минут и по у тиму Хита - без учинка.

У првој четвртини виђена је резултатска клацкалица. Нагетси су додали гас у другом кварталу, отишли на велики одмор са пет пеона прдности, а кључну разлику су направили у трећем кварталу. Јокић је за 12 минута убацио 14 поена, а Денвер се пред деоницу одлуке одлепио на недостижних 82:68.

Четврти меч игра се у ноћи између петка и суботе од 2.30 сати.