ВУКОВИ ПРЕГАЖЕНИ: Јокић и Денвер кренули силовито ка титули (ВИДЕО)

17.04.2023. 08:28
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Нагетси славили са убедљивих 109:80.

Убедљивим тријумфом од 109:80 кошаркаши Денвер Нагетса повели су са 1:0 у победама против Минесота Тимбервулвса у првој рунди плеј-офа западне конференције.

ШТА ЧЕКА ПАРТИЗАН У МАДРИДУ? Барселона разбила Реал у дербију Шпаније, црно-белима запала "лакша опција"

НЕМА ОПУШТАЊА! Ивановић јасан пред Сплит, Звезда жели да настави низ победа из Евролиге

НЕКАДА ЖЕЉКО, САДА МАРИНА: Маљковићева са Фенером освојила Евролигу

Нагетси су све време контролисали игру и резултат, у другом периоду су први пут створили двоцифрену предност, да би у трећој четвртини коју су добили са 32:14 дефинитивно преломили меч. Почетком четврте деонице чета из Колорада стигла је до рекордне предности 95:63.

Иако је на терену провео само 28 минута Никола Јокић је дао огроман допринос тријумфу Нагетса са учинком 13 поена, 14 скокова и шест асистенција. Српски ас је на кратко ушао у игру и у последњој четвртини, али је брзо морао на клупу због шест личних грешака. Оно што све може да забрине да је одмах ставио лед на ручни зглоб са којим има проблема у последње време.

Најефикаснији је у редовима Денвера био је Џамал Мареј са 24 поена, уз по осам скокова и асистенција, Мајкл Портер имао је 18 поена  и 11 скокова, Колдвел-Поуп убацио је 15, а Ерон Гордон 13 поена.

Код Вулвса су се истакли Ентони Едвардс са 18 поена и пет асистенција, док је  Карл-Ентони Таунс је имао 11 поена и десет скокова.

Друга утакмица између Денвера и Минеосте игра се у ноћи среде и четвртака такође у Колораду.