НИКОЛА ЈОВИЋ: Победили смо поред свега што се догодило

28.08.2023. 17:31
Nikola Jović
Никола Јовић / Извор: Фото: ФИБА

Србија савладала Порторико и обезбедила пласман у наредну фазу.

У првом полувремену смо били одлични у одбрани. Сјајан је ово резултат поред свега што се десило, рекао је кошаркашки репрезентативац Србије Никола Јовић после победе "орлова" над селекцијом Јужног Судана резултатом 94:77 у другом колу групе Б на Светском првенству у Манили. Србија је одиграла сјајно прво полувреме, које је добила резултатом 57:27.

НИКОЛА ЈОКИЋ ПОМОГАО ПАРТИЗАНУ ОБЕРУЧКЕ: У тим Жељка Обрадовића стигао ОН! Српски центар му дао праве савете

ПЕШИЋ НАКОН ПОБЕДЕ КОЈА ЈЕ УКАЗАЛА СЛАБОСТИ ОРЛОВА: Прво полувреме сјајно, осцилације брину

ЂУРОВИЋ ИМА ОЗБИЉНЕ ЗАМЕРКЕ: Издвојио ДВА српска кошаркаша и њихову превелику минутажу

- Пре свега честитам рођендан селектору Светиславу Пешићу. Надам се да је имао сјајан дан. У првом полувремену смо били одлични у одбрани. У другом је било тотално другачије, они су погађали тројке. Сјајан је ово резултат поред свега што се десило-  рекао је Јовић и додао да се овај тим много узда у Богдана Богдановића и кад кошаркаш Атланте има лош шутерски дан. - Зато смо победили, зато идемо на њега. Можда није добро шутирао, али ја јесам. Погодио сам отворене шутеве. Биће он бољи, ово није био његов дан, али верујемо у њега и Милутинова, имају добру конекцију у пикенролу.

Богдан Богдановић је меч завршио са 17 поена, колико је постигао и Јовић. Алекса Авармовић, који је доживео повреду десног скочног зглоба, меч је завршио са 15 поена, а Никола Милутинов је убацио 12 уз 15 скокова. Србија ће наредни меч одиграти у среду од 10 сати са селекцијом Јужног Судана.