НОЋ РЕКОРДА: Брадоња исписао ИСТОРИЈУ! Дабл-дабл Јокића! Богданови Кингси ШОКИРАЛИ Пеликане! (ВИДЕО)

31.01.2018. 08:02
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Ово никад никоме пре није пошло за руком.

Кошаркаши Сакрамента изненадили су Пеликане у Њу Орлеансу и тријумфовали (114:103). Члан Орлова Богдан Богдановић за 18 минута проведених у игри постигао је седам поена, а у тиму домаћих осетио се изостанак Демаркуса Казинса, који је пре неколико дана завршио сезону због тешке повреде.

У ДИНАМИКУ ПУЦАЈУ ОД ОПТИМИЗМА: Да наставимо победнички низ

БОГДАНОВИЋ О СУСРЕТИМА СА САД: У следећем мечу ћемо бити много бољи

АБА ЛИГА: Мега декласирала МЗТ

Денвер је везао други пораз. Тим Николе Јокића изгубио је од од трећепласираног тима западне конференције, иако је српски центар пружио одличну партију. Прва звезда Нагетса је убацио 13 поена, имао седам скокова и осам асистенција. Трагичар је био Вил Бартон, у у последњем нападу указала му се шанса да донесе победу домаћину, али је промашио.

Трејлблејзерси су током читавог меча имали предност, а кључни плус направили су у трећој четвртини у којој су стигли до великих 19 поена предности. Већа тада, сјајни Јусуф Нуркић је имао дабл-дабл бројке. Центар Портланда меч је завршио са 14 поена и чак 20 скокова.

На другој страни, Милош Теодосић је постигао девет поена, уз пет скокова и три асистенције.

ЛОКАЛНИ МЕДИЈИ ПРЕНОСЕ: Јавност је узнемирена, Миротић мења клуб

Утакмицу у Стејплс центру гледао је Бобан Марјановић, заједно са осталим појачањима.

Први пут у историји НБА, један играч је на истој утакмици забележио трипл-дабл и постигао 60 поена. Границу је померио Џејмс Харден у тријумфу Хјустона над Орландом 114:107. Брадоња постигао је више од половине поена своје екипе, најближи њему био је Клинт Капена са 12 поена!

Иначе, Харден је забележио и десет скокова и 11 асистенција. Он је са 60 поена оборио и рекорд франшизе.

ГРИФИН СЕ ОГЛАСИО ПОСЛЕ ТРЕЈДА: Лос Анђелес је био мој дом