НОВИ ЈОКИЋЕВ ТРИПЛ-ДАБЛ ЗА ЈОШ ЈЕДНУ ПОБЕДУ ДЕНВЕРА: Лејкерси водили цео меч, а онда је моторе упалио ОН

19.05.2023. 07:50
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

На погон Мареја у последњој деоници.

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Лос Анђелес Лејкерсе 108:103, у другој утакмици финала Западне конференције и тако повели са 2:0 у серији.

ОБРАДОВИЋ ПОСЛЕ ДРАМЕ У ПОДГОРИЦИ: Жеља и енергија су биле ту...

СРБИН ЋЕ ТРЕНИРАТИ ДУРЕНТА! Амери цене Чачанина, чека га клупа Финикса

ФИНАЛЕ ЗАПАДНЕ КОНФЕРЕНЦИЈЕ - ДРУГА УТАКМИЦА

ДЕНВЕР НАГЕТС - ЛОС АНЂЕЛЕС ЛЕЈКЕРС 108:103 (27:27, 21:26, 28:26, 32:24)

Дворана: Бол Арена (Денвер)

Судије: Тони Брадерс, Пет Фрејхер, Дејвид Гутри, Брајан Форт.

Денвер: Портер 16, Гордон 10, Јокић 23 (17 ск, 12 ас), Колдвел Поуп 8, Мари 37 (10 ск), Б. Браун 12, К. Браун, Грин 2, Џексон Брајант, Чанчар, Џордан, Наџи, Смит, Вотсон

ЛА Лејкерс: Ривс 22, Џејмс 22 (9 ск, 10 ас), Дејвис 18 (14 ск), Расел 10, Шрудер 4, Вокер 2, Хачимура 21, Вандербилт 4, Томпсон, Бизли, Браун, Кристи, Габријел, Херисон

Српски кошаркаш Никола Јокић уписао је седми трипл-дабл у овогодишњем плеј-офу јер је убацио 23 поена, 17 скокова и 12 асистенција, а занимљиво да није постигао кош у последњој деоници.

Мареј је играо катастрофално три четвртине, међутим, у четвртој је заиграо маестрално. Канађанин је постигао 23 поена у четвртој четвртини од укупно 37.

Код Лејкерса Ривс и Џејмс су постигли 22 поена, Хачимура 21, а Дејвис 18.

После прве четвртине на семафору је био нерешен резултат, 27:27.

Почетак друге деонице био је без Јокића на терену, Лејкерси су преко Хачимуре дошли до двоцифрене предности, 32:42.

Међутим, Нагетси су успели да се врате, а на паузу се отишло са резултатом 48:53.

Трећа четвртина није добро почела по домаћина, Лејкерси су спремно дочекали овај период и кренули фуриозно.

Преко Јокића, Портера и Брауна, Нагетси су успели да ухвате прикључак и изједначе.

Били су Лејкерси бољи током 36 минута игре, но Денвер је ношен Марејом успео да преокрене.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа британска тенисерка Наоми Броуди.