ОБРАДОВИЋ: Сјајно је бити тренер овог тима

04.05.2024. 09:22
Saša Obradović
Саша Обрадовић / Извор: Реутерс

Кошаркаши Монака успели су брејком у Истанбулу против Фенербахчеа да изборе пети меч четвртфиналне серије плеј-офа Евролиге.

Монако је славио 65:62, а можда и кључни сегмент била је тимска игра у другом полувремену, односно 12 асистенција у односу на само две у првих 20 минута, сматра тренер тима из кнежевине Саша Обрадовић.

- То је најочигледнији разлог што смо одиграли добро друго полувреме и победили. Били смо много мудрији, делили лопте, дефанзивно смо такође били паметнији, констатни смо били читав меч. Дозволили смо да изузетно офанзиван тим какав је Фенер, офанзивно оријентисан, постигне мало преко шездесет поена. Одрадили смо сјајан посао у одбрани. Знао сам да ће бити овакав меч, припремили смо се за ово, апсолутно смо заслужили победу. Следи пети меч, све је отворено - рекао је Обрадовић који није желео да истиче појединце. - Сви играчи који су били у игри су допринели, неко у одбрани, неко у нападу... Мислим, сјајно је бити тренер овог тима данас.

Пети меч серије игра се за пет дана у Монаку. Имаће домаћин подршку навијача, мада му то није помогло у првом мечу серије када је поражен.

- Надам се да ћемо искористи предност домаћег терена за шта смо се борили и заслужили га кроз регуларни део сезоне. Надам се да нећемо поновити грешке које смо правили у првој и трећој утакмици серије.