Vasilije Micić
Василије Мицић / Извор: Профимедиа

Пресудила трећа четвртина.

Оклахома је незаустављива, Оклахома је дефинитивно најпријатније изненађење НБА сезоне. Кошаркаши Тандера имају пет узастопних трујумфа, осам у последњих девет мечева.

СМИТ ЗАГРЕЈАН ЗА ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Гостујемо, неки саиграчи кажу да ће атмосфера бити луда...Džejlin Smit

СТИГАО ЈЕ ТИХО - ДА БУДЕ ТРЕЋИ ЦЕНТАР: Боломбој игра све боље! Оборио је лични рекорд у ИстанбулуJanis Sferopulos, Džoel Bolomboj

ЕВРОЛИГА: Тринкијери стартовао победом! Славила и остала два тима на свом теренуAndrea Trinkijeri

Њихова најновија жртва био је Бостон, лидер Истока и најсупешнији тим НБА. Оклахома је славила на свом терену са 127:123 и учврстила се на другом месту Запада. Утакмица је решена у трећој четвртини коју су Громови добили са 40:25.

У победничкој екипи најефикаснији је био Гилџус-Александер са 36 поена, а Гиди је додао 23. На другој страни, Селтиксе је предводио Порзингис са 34 поена и 10 скокова, док је Тејтум додао четири поена мање и 13 скокова.  Пратио их је Дерик Вајт са 19 поена, док је Џејлен Браун је меч завршио са 15 поена.

Улогу у новом тријумфу имао је Васлији Мицић. Српски репрезентативац је против Бостона је одиграо 11 минута током којих је убацио три поена, имао један скок и пет асистенција. Шут га није најбоље служио 1/5 из игре, од чега 1/4 за три, али је сјајно разигравао саиграче.