ПАРТИЗАН СЕ МУЧИО, АЛИ ЗАКАЗАО ДУЕЛЕ СА ЗВЕЗДОМ: До искључења Ферела Будућност је парирала шампиону

10.05.2024. 17:51
Partizan - Budućnost
Партизан - Будућност / Извор: МН Press

Кошаркаши Партизана су у Арени савладали Будућност са 100:86 (23:21, 25:33, 25:17, 27:15) у полуфиналу плеј-офа АБА лиге. Тако је браниоц титуле у регионалном такмичењу дошао до финала где ће играти са Црвеном звездом која има предност домаћег терена у серији која се игра до три победе.

Кренули су много боље гости. Водили су практично целу прву деоницу, али на истеку десетог минута је Партизан преко Џејлена Смита дошао први пут до предности (23:21).

Друга деоница је прошла у честим мењањима у вођству, али прибранији су били пред крај Подгоричани и на велики одмор су отишли са чак шест разлике. Партизан је у другој четвртини врло лоше играо одбрану што показује и 33 примљена поена у тих десет минута.

ПАРТИЗАН - БУДУЋНОСТ 100:86 (23:21, 25:33, 25:17, 27:15)

Дворана: Београдска арена.

Гледалаца: 15.146

Судије: Саша Пукл, Дамир Јавор, Томислав Хордов.

ПАРТИЗАН: Смит 12, Ледеј 6, Аврамовић 20, Пантер 19, Смаилагић 6, Нанели 19, Трифуновић, Анђушић, Доужер 3, Понитка 5, Камински 10, Кабокло. Тренер: Жељко Обрадовић.

БУДУЋНОСТ: Илић, Меги 9, Фримен 6, Славковић 2, Макунду 15, Ферел 18, Џонс 8, Јагодић-Куриџа, Танасковић 2, Рајт 10, Поповић 2, Камењаш 14. Тренер: Андреј Жакељ.

У наставку до прекршаја над Пантером при шуту за три изгледало је да гости контролишу меч. Тада је искључен Јоги Ферел и Партизан је окренуо резултат. Држали су прикључак гости још неко време, али почетак четврте четвртине је донео кључну разлику на сусрету.

Тако је Партизан успео да избори место у финалу, али свакако да игра није на нивоу и да није било искључења Ферела питање је ко би уопште ишао на мегдан Црвеној звезди.

Алекса Аврамовић је у последњој деоници одиграо одлично и то је можда био и одлучујуће у целом мечу. Он је био и најефикаснији са 20 поена, док су један мање дали Кевин Пантер и Џејмс Нанели.

Код гостију Јоги Ферел је дао 18, док је Јоан Макунду завршио дуел са 15 поена.

Како је текао меч прочитајте овде.

КРАЈ (100:86)

Партизан је ушао у финале плеј-офа.

39'

Партизан - Будућност 96:80

Полако се меч приводи крају.

36'

Партизан - Будућност 94:75

Победник је сада већ дефинитивно одлучен.

35'

Партизан - Будућност 91:75

Смит тројком подиже на плус 16.

33'

Партизан - Будућност 82:71

Расте предност цно-белих.

31'

Партизан - Будућност 78:71

Аврамовић са пет поена отвара деоницу.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ (73:71)

Домаћи са предношћу улазе у последњу деоницу.

30'

Партизан - Будућност 73:71

Ледеј промашуј тројку за плус осам и гости са два плус један су поново у игри.

28'

Партизан - Будућност 68:68

Нанели доноси домаћима плус три. Меги невероватном тројком доноси егал.

27'

Партизан - Будућност 64:63

Гости су смањили на само поен разлике.

25'

Партизан - Будућност 64:60

Поново воде домаћи. Пантер затим тројком подиже публику на ноге.

24'

Партизан - Будућност 59:60

23'

Партизан - Будућност 53:60

После пет поена домаћих, Џонс погађа и Макунду уз истек времена.

21'

Партизан - Будућност 48:56

Ферел поенима отвара друго полувреме.

(ПОЛУВРЕМЕ) 48:54

Будућност одлази са предношћу на велики одмор.

19'

Партизан - Будућност 45:48

Тројка Макундуа и тајм-аут за Партизан.

18'

Партизан - Будућност 42:43

Резултатска клацкалица је на мечу.

16'

Партизан - Будућност 38:39

Повели су домаћи, али је Рајт тројком окренуо скор.

15'

Партизан - Будућност 33:34

Камински погађа за два.

13'

Партизан - Будућност 29:30

Ферел изнудио фаул Пантера и погодио додатно бацање, а онда је у следећем нападу Алекси Аврамовићу досуђена друга лична и то при шуту Ферела за три! Гледали су арбитри оба пута снимак, те су првотимцу Будућности који је погодио два од три пенала досудили и неспортску због ударца по фаци српског репрезентативца. Аврамовић је био половичан.