ЕВРОКУП: Партизан из понора до победе, Перкинс јунак (ФОТО)

03.02.2021. 20:12
Rašon Tomas
Рашон Томас / Извор: МН Press

Други тријумф црно-белих.

Кошаркаши Партизана успели су да савладају у четвртом колу Ф гурпе Топ 16 фазе Еврокупа Локомотиву Кубан 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13) после великог преокрета. Црно-бели су у уједном тренутку имали и 18 поена заостатка, али су одиграли одлично друго полувреме и успели да дођу до важног тријумфа који их оставља у игри за пласман у наредну фазу.

ДРАМА У ДЕРБИЈУ: ПРОМАШЕНА два бацања секунд и по пре краја...

РАСПАД ЛЕГЕНДАРНОГ ТИМА: Одиграће заједно само још на Олимпијским играма

ПАРТИЗАНОВ ПРОМАШАЈ НА ЦЕНИ: Бундеслигаш хоће ОВОГ играча црно-белих!

Од почетка меча је Локомотива била та која је диктирала темпо и прва стигла до озбиљније предности, док су црно-бели од старта морали да јуре заостатак. Гости су постепено долазили до све већег вођства, а крајем другре четвртине су имали и 18 поена предности. Међутим, знатно енергичније је Партизан одиграо друго плувреме, Ерик Мика је потпуно променио однос снага на терену и црно-бели су почели да топе минус гостију уз одличну игри Рашона Томаса. Наставили су и у последњој четвртини, да би у узбудљивој завршници Џош Перкинс са пет поена у последњих 30 секунди донео тријумф Партизану.

Кошаркаши Партизана вечерас од 20.30 у дворани ''Ранко Жеравица'' дочекују екипу Локомотиву Кубан у четвртом колу групе Ф Топ 16 фазе Еврокупа. Црно-бели морају да победе у вечерашњем мечу како би остали у игри за пласман у наредну фазу такмичења.

Локомотива је пре недељу дана у Русији славила са 74:67, па ће Партизану осим тријумфа важно бити и да оствари победу са већом разликом због евентуалног круга. Оба тима имају по једну победу и два пораза у претходна три кола, а оба тима нису баш у најбољој форми. Црно-бели су претрпели четири узастопна победа у свим такмичењима, док је Локомотива у последњих пет утакмица три пута доживела науспех. Партизану ни традиција не иде на руку јер је добио само један од осам мечева против Локомотиве.

40. минут
Перкисн је успео да крунише тотални преокрет црно-белих који су славили 71:69.
39. минут
Перкинс тројком доноси изједначење Партизану 69:69.
38. минут
Партизан дише за вратом Локомотиви, али гости константно имају четири поена предности 67:63.
35. минут
Поново је Локомотива отишла на 0сам поена предности 63:55.
33. минут
Локомотива држи предност у уводним минутима последње четвртине 60:54.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Врло добра четвртина црно-белих који су се потпуно вратили у меч. Локомотива води 56:52.
27. мин
Унео је Партизан поново неизвеснот у утакмицу, пришли су црно-бели на 52:48.
4825. минут
Иако су црно-бели убрзали игру у трећој четвртини још увек не успевају да се потпуно приближе Локомотиви која води 52:44.
23. минут
Бољи улазак Партизана у друго плуврем и црно-бели смањују разлику на испод 10 поена 50:42.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

II ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Крај првог полувремена у којем је Локомотива потпуно доминирала на паркету и води 48:35.
19. минут
Локомотива је успела у једном тренутку да дође од 18 поена предности, али је Пејџ са две тројек у низу ипак успео да смањи заоистатзак Партизана 48:34.
17. минут
Расте предност Локомотиве, Партизан има све више проблема у игри, гости воде 44:28.
15. минут
Повећава предност Локомотива на 40:26.
14. минут
Гости су стигли до прве двоцифрене предности 32:22.
11. минут
Јефтине грешке Партизана омогућују Локомотиви да повећа предност на 28:22.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Локомотива води после првих 10 минута са 24:22.
9. минут
Локомотива контролише дешавања на терену, гости воде 21:18.
6. минут
Имала је Локомтовиа и осам поена предности 13:5, али је Новица Величковић покренуо Партизан и минус је само два поена 16:14.