ПАРТИЗАН ПОТОНУО У БАРУ: Црно-бели имали +12, али страхотно друго полувреме их СКУПО КОШТАЛО!

05.12.2020. 19:46 21:03
Mornar - Partizan
Морнар - Партизан / Извор: Фото: KK Партизан

Драма.

Кошаркаши Партизана играју против Морнара у Бару утакмицу 9. кола АБА лиге. Регуларни део меча је завршен 70:70 и после продужетака славила је екипа Морнара резултатом 77:76.

НБА УСКОРО ПОЧИЊЕ: Спектакл на старту - Бјелица удара на Јокића!

ЈАКИ СУ, ФАВОРИТИ СУ: Обрадовић УПОЗОРАВА пред дерби са Подгоричанима

ПЕШИЋ ЈАСАН КАО И УВЕК: Ако желимо да будемо ПРВАЦи селектор МОРА да буде у Србији

Црно-бели су на незгодном гостовању у хали "Тополица" без Ерика Мике и повратника Алексеја Николића, док се у екипу вратио Огњен Јарамаз.

Шутерска рапсодија се одиграла у првој четвртини, Вил Мозли је погодио неке од кључних поена. Партизан је у неком тренутку имао 9, али је уводни део игре завршен резултатом 22:15 за црно-беле.

Челси дуго не зна за пораз у Премијер лиги и делује да ће бити конкурентан за титулу - вечерас (21.00) на Стамфорд стиже Лидс, а квота на кеца је 1,60, док је kombinazzija 1&3 2,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Челси - Лидс.

Пејџ и Гордић су погађали неке фантастичне поене у првих пет минута друге четвртине, Маркус Пејџ до тог тренутка са само једним промашајем из игре. Међутим, Морнар је тада кренуо далеко организованије да игра и направио серију 9:0.

Ипак, Новица Величковић у препознатљивом стилу даје даха Партизану, за њим и Дангубић који закуцава за 36:29.

Пулен је погодио последње поене за Морнар у првом полувремену, а Партизан у укупно коначном нападу првих 20 минута не стиже до поена. Мекинтајер је закаснио да шутира на време и остало је 39:33.

Друго полувреме је почело потпуним сломом екипе Партизана. Личне грешке Маркуса Пејџа су скупо коштале црно-беле и веома слаба реализација шута из игре. Морнар је први пут повео после пет минута треће четвртине, до два минута пре краја било је 5 за Црногорце.

Партизану су проблем била и нереализована слободна бацања, на крају треће деонице је било 54:51 на крилима Џејкоба Пулена. Мало је на крају ухватио прикључак у игри Партизан уласком Јарамаза, али веома слаб период меча у сваком случају.

Успео је да се врати Партизан у првим минутима четврте четвртине, погоцима Мекинтајера је најзад стигао до поновне предности и повео 63:59. Ипак, због грешке Гордића и саплитања су уследили нови лоши моменти гостију и Морнар је брзо стигао до 63:63.

Мекинтајер је играо сјајан меч и опет у битним моментима дизао екипу, преко његових и Мозлијевих поена је Партизан опет стигао до плуса.

У последњи минут се ушло са резултатом 70:70. Прво је Томас ужасавајуће шутирао за тројку, погодио средину табле, а онда Мозли спасао ситуацију одличном одбраном. Мекинтајер и Шеховић су промашили за три и регуларни део је завршен нерешено - 70:70!

Наставила се серија промашаја са дистанце, а Vajthed је погодио неке јако тешке поене за Морнар. Поново је Мекинтајер вадио ствар, али на мање од минут до краја Јарамаз прво прави фаул у нападу, па и у одбрани, те домаћи преко Vajtheda стижу до поена предности, 77:76.

Гордић је пробао за три две секунде пре краја, али није погодио. Партизану је остало 2.1 секунди за шут и Мекинтајер је промашио за три. Остало је 77:76.