АРМАНИ ПАО У "ПАКЛУ" АРЕНЕ: Партизан од -15 до победе са +13!

07.12.2023. 19:54
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Невероватан преокрет црно-белих!

Кошаркаши Партизана су у склопу 13. кола Евролиге у београдској Арени савладали екипу Олимпије из Милана резултатом 82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7).

ПОКАЗАО АМЕРИМА КАКО СЕ ТО РАДИ: Данте Егзум извео асистенцију вечери - БРАВУРОЗАН ПОТЕЗ (ВИДЕО)Dante

"ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ПЕТРУШЕВА": Барцокас открио када Србин дебитује у ЕвролигиFilip PetruÅ¡ev

"ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ПЕТРУШЕВА": Барцокас открио када Србин дебитује у Евролиги

Кајл Фостер ново појачање ФМП-аKK FMP

Кајл Фостер ново појачање ФМП-а

Евролига, 13. коло

Партизан – Олимпија Милано 82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7)

Хала: Штарк Арена (Београд)

Судије: Сретен Радовић (Хрватска), Карлос Кортес (Шпанија), Марио Мајкић (Словенија)

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 15 (3ск), Аврамовић, Копривица, Пантер 19, Смаилагић 9 (6ск9, Јарамаз, Нанели 10, Анђушић 3, Доужер 8 (4ск), Понитка 2, Кабокло 16 (5ск)

АРМАНИ: Ло 12 (5ас, 4ск), Појтрес, Бортолани, Тонут 8, Мели 9 (6ск), Камагате, Ричи, Флакадори 6, Хал 5 (5ск), Шилдс 19 (5/10 за три, 0/5 у другом), Хајнс 5, Фојтман 5

Армани је екипа која је нешто боље започела овај дуел, посебно Маодо Ло заједно са Шејвоном Шилдсом, имали су гости нешто више расположених играча и направили су у три наврата пет поена вишка.

Ипак, Партизан би се враћао, и то пре свега захваљујући фантастичном Бруну Кабоклу који је погодио три тројке, у једном тренутку је имао и 12 од 16 поена црно-белих.

Било је и максималних плус 7 за Армани у првој четвртини, а да ствар буде још гора по црно-беле, повредио се Алекса Аврамовић који је у сузама напустио терен, повредио је скочни зглоб и било је јасно да се вечерас више неће враћати.

Након тога преокрет Партизана, одлично су радили у пику кошаркаши црно-белих у нападу, Смаилагић се наиграо са Доужером, а онда тројка Кевина Пантера за предност од 29:27.

Ипак, после тајм-аута Армани је направио серију 8:0 коју прекида Смаилагић ауторитативним закуцавањем.

Гости су одржавали предност, увек када би се Партизан приближио, појавио би се Шејвон Шилдс који би погодио отворену тројку, било је ту доста грешака у одбрани црно-белих које је сјајан шутер лагано кажњавао.

Било је и великих 9 поена вишка, а онда је у игру ушао и Огњен Јарамаз који је са пар добрих одбрана успео да покрене екипу, па је Партизан смањио на пет поена минуса пред велики одмор.

Држао се Партизан у игри у првих пет минута треће деонице, пре свега захваљујући солидној одбрани, а онда је дошло до попуштања, тројке гостију су и даље биле на веома високом проценту, па је после једне коју је постигао Николо Мели Армани имао и двоцифрену предност од 45:56.

Наставила је предност да расте, огромних 15 у једном тренутку јер црно-белима ништа није ишло у нападу.

Као и увек, и овога пута се Партизан вратио! Пантерова тројка за 52:62, поени Ледеја са линије за слободна бацања, па онда експлозија Арене после његове тројке за -5! Није био крај, Доужер проналази начин да поентира, па онда још једна фантастична одбрана Кевина Пантера који је и фаулиран од стране Шилдса. Капитен Партизана је смањио на -1!

Невероватна серија Партизана који је од 45:60 стигао до 61:62 на уласку у последњу четвртину!

Петорка Доужер, Пантер, Нанели, Ледеј и Кабокло је заиста направила невероватну разлику.

Није одмах мењао добитну комбинацију Жељко Обрадовић, а Доужер је преокренуо резултат, Партизан је повео, а онда двојка Ледеја, па тројка Нанелија са осам метара за 70:64! Серија је пре тајм-аута Месине била 25:4, а гости су постигли само два поена за 4 минута последње деонице.

Није било начина за Армани да постигне кош у Арени, свих шест играча Партизана укључујући и публику су оставили душу на паркету, па смо виђали "ер-бол" пар пута, пар пута шутеве у последњим секундама преко руке... Нису могли ништа више да погоде кошаркаши Етореа Месине.

Пантер и Ледеј су погађали на другој страни за двоцифрену предност, а Тонут је прекинуо серију од 31:4 на другој страни. Тројка Кевина Пантера је све решила на минут и по до краја утакмице.

Било је прекасно за госте, црно-бели стижу до седмог тријумфа ове сезоне у Евролиги!

Кабокло је имао 16, Пантер најефикаснији на крају са 19, Ледеј је додао 15, а Нанели 10. У Арманију Шилдс 19 поена, Ло 12.

Детаљнији ток меча можете испратити у наставку текста.

Четврта четвртина

40. Минут
82:69! Данило Анђушић погађа ТРОЈКУ у последњем минуту и тако ставља тачку на овај невероватан меч Партизана.
39. Минут
68:79! Пантер погађа ТРОЈКУ и поново је Партизан на 11!
37. Минут
75:65! Поенима Пантера са полудистанце, затим и Ледеја Партизан је сада тај који има двоцифрену предност!

36. Минут
72:64! Феноменална одбрана Партизана, скок у одбрани који Нанели награђује кошем.
35. Минут
70:64! Смаилагић краде лопту, Нанели на другој страни ПОГАЂА ТРОЈКУ за 6 Партизана!
32. Минут
65:64! Вратио се Партизан у потпуности, Доужер је погодио за експлозију у Арени.

Трећа четвртина

30. Минут
61:62! Невероватан период Партизана! ТРОЈКА Пантера, за -10 поена - 62:52! Затим следи невероватна серија Зека Ледеја који је веза пет поена за редом. Црно-бели су од -15 успели да стигну до -1 у трећој четвртини!
28. Минут
45:60! Олимпија у серији од 11:0! Читава три минута Партизан је без коша! После тајм-аута Флакадори је фаулриан, дао је оба пенала.
26. Минут
45:56! Армани после тројке Мелија има прву двоцифрену предност, а Кабокло онда прави фаул у нападу.
24. Минут
45:51! Флакадори промашује за три, али је Хол највиши у скоку, ухватио је лопту и закуцао.

Alen Smailagić
Ален Смаилагић / Извор: МН Press

22. Минут
42:49! Узвраћа Ло ТРОЈКОМ!
21. Минут
42:46! Поенима Шилдса са линије пенала отвара се трећа деоница меча. Нанели на другој страни погађа ТРОЈКУ!

Друга четвртина

20. Минут
39:44! КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА промашеном тројком Јарамаза.
20. Минут
39:44! Украдена лопта Анђушића за напад Партизана. Тражио је простора Пантер за шут за три поена, на крају се одлучио за пробијање кроз рекет, у гужву пронашао Анђушића који није успео да поентира, али је Кабокло покупио тај промашај и једном руком закуцао лопту у кош!
18. Минут
33:40! Две изгибљене лопте Партизана, кажњавају гости из Милана поенима Шилдса и Лоа, и поново су на 7!
16. Минут
31:35! Нови поени Алена Смаилгаића, био је то Аленов "постер" на Лоу, за -4.
14. Минут
29:33! Шилдс погађа тројку након тајм-аута гостију. Губи лопту Партизан у наредном нападу, а Шилдс се фаулом Пантера нашао на линији за слободна бацања и био прецизан.
13. Минут
29:27! Невероватна деоница Партизана! Смаилагић је поентирао, затим у наредном нападу украо лопту гостију, да би Пантер погодио ТРОЈКУ са велике даљине и довео црно-беле у вођство!

KK Partizan

12. Минут
24:25! Кевин Пантер погађа тежак шут са полудистанце, преко Лоа, и црно-бели су на -1!
10. Минут
22:25! Поенима Алена Смаилагића почиње друга четвртина. Партизан је на -3!

Прва четвртина

10. Минут
20:25! Тонут погађа са полудистанце за највећу предност гостију до сада. Ипак, у наредном нападу сјајно је Доужер извео аут до Нанелија који ублажава предност Олимпије.
08. Минут
16:23! Ло погађа своју друго ТРОЈКУ на мечу! Али сјајна сарадња Пантера и Кабокла у наредном нападу Партизана, Бразилац је закуцао лопту у кош Арманија. Међутим, слаба одбрана омогућила је Шилдсу два поена уз слободно бацање.
07. Минут
13:15! Нова ТРОЈКА Кабокла, сјајан почетак меча Бразилца! Ло полудистанцом поново доводи Олимпију у вођство.

Bruno Kaboklo
Бруно Кабокло / Извор: МН Press

05. Минут
10:13! Серија од 5:0 Партизана, Бруно Кабокло је новом ТРОЈКОМ, својом другом на мечу донео изједначење Партизану. Међутим Ло, у наредном нападу погађа ТРОЈКУ за ново вођство гостију. Велики пех за црно-беле, игру је напустио Алекса Аврамовић, због очигледне повреде и заменио га је Доужер.
03. Минут
3:8! Хол погађа ТРОЈКУ преко Алена Смаилагића. 5 за госте у "Арени".
01. Минут
3:5! Меч је почео! Партизан је имао први напад али краду лопту играчи Милана и поентирају, међутим Бруно Кабокло погађа ТРОЈКУ! Већ у наредном нападу Шилдс узвраћа ТРОЈКУ!