14.05.2017. 19:58
Megadeca
Мегадеца / Извор: Фото: Мега Лекс/Ивица Веселинов

Убедљиво до трона.

Пионири KK Бањица Мега освојили су историјску, прву шампионску титулу пошто су у финалу турнира МК КСС 2017 у хали ФМП у Железнику савладали екипу Спортс World из Новог Сада са убедљивих 88:61 (23:16, 20:18, 20:15, 25:12). Изабраници тренера Стефана Булатовића су током целог сусрета имали десетак поена предности а меч су преломили крајем треће и почетком последње четвртине када су стигли до плус 20, после чега победа више није долазила у питање. Најбољи у редовима Меге су били Марко Андрић са 27 поена и 14 скокова и Лука Пауновић (18 поена и 14 скокова), а одличан је био и Петар Ковачевић са 16 поена и 14 скокова. У екипи Спортс World најбољи је био Милковски са 20 поена. За МВП Финалног турнира је изабран Лука Пауновић који је на 3 меча имао укупно 93 индексна поена.

МЕДИЈИ НАЈАВЉУЈУ: Бивши тренер Партизана преузима црвено-беле (ФОТО)

УСИЈАЊЕ: Стигло саопштење из ВЕЧИТОГ ривала о ком БРУЈИ цела Србија (ФОТО)

Пионири KK Бањица Мега су овом победом ставили тачку на фантастичну сезону у којој су забележили укупно само један пораз у свим такмичењима. Пионири Меге су у фебруару освојили први „Мини куп Беобаскет 2017“ који је у организацији КСС-а одржан у фебруару током Купа Радивоја Кораћа у Нишу. Изабраници тренера Стефана Булатовића су претходно завршили Квалитетну лигу КСБ на убедљивом првом месту са скором 21-1 и кош разликом плус 393 да би потом на полуфиналном турниру забележили све 3 победе. Успех је још већи ако се има у виду да је ово тек друга година постојања пионирске селекције у клубу, пошто су претходне сезоне били други у Србији. У мечу за треће место, Фласх је савладао Дефенце са 84:66.

НИКАД ИХ НИКО НИЈЕ ОВАКО ПОНИЗИО: Миха и Љајић доживели НЕВИЂЕНУ бламажу! (ВИДЕО)

Бањица Мега - Спортс World 88:61

Бањица Мега: Петојевић 4, Пећанац 5, Гушић 6, М. Андрић 27 (14 скокова, индекс 29), Ђорђевић 1, Тепавац, Ковачевић 16 (14 скокова, индекс 31), Пауновић 18 (14 скокова, индекс 26), Л. Андрић 4, Бараћ 2, Кртинић 2, Ерић 3.

Спортс World: Филиповић 5, Креста 10, Бировљев, Копрен, Илић, Милошев 1, Милковски 20, Докмановић, Дангубић 11, Допуђа 14, Грба, Симић.

ПОЧЕО НОВИ ПРОЈЕКАТ КСС: На кампу у Денверу као код куће (ФОТО)