Ф4 БЕОГРАД: Фенер први финалиста, Срби на корак од одбране трона (ФОТО+ВИДЕО)

18.05.2018. 19:58
KK Fenerbahče
KK Фенербахче / Извор: МН Press

Изабраници Жељка Обрадовића савладали Жалгирис.

Кошаркаши Фенербахчеа су у првом полуфиналу Фајнал-фора Евролиге у Београду, савладали литванског представника Жалгирис са 76:67 ( 30:19, 20:20, 15:17, 22:17 ) и тако се пласирали у финале завршног турнира где их очекује победник другог полуфинала у коме се састају Реал Мадрид и ЦСКА из Москве.. Екипа  Жељка Обрадовића, стекла је кључну предност већ у првој четвртини. Литвански шампион је у неколико наврата успео да се приближи турском представнику, али нису имали снаге за потпуни преокрет, тако да ће утеху морати да пронађу у утакмици за треће место.

ЗАГРЕВАЊЕ ПРЕД ОБРАЧУН У АРЕНИ: Турци о ћевапима и Жељку, Литванци Васу кују у ЗВЕЗДЕ (ФОТО

СРЕЋНА ПОРОДИЦА НА ОКУПУ: Обрадовић има ДОДАТНИ притисак, а није везан за трофеј Евролиге (ФОТО)

Меч је кренуо како се и очекивало веома тврдо, а кошаркаши из Литваније су за првих шест минута постигли само један поен из игре. Обрадовић је одлучио да у првих пет на паркету уврсти оба наша репрезентативца, Марка Гудурића и Николу Калинића, који су имали одређене дефанзивне задатке у поставци тактици нашег стручњака. У самом финишу прве четвртине Жалгирис је дошао до даха, пре свега уласком Васе Мицића, који је успео да споји унутрашњу и спољну линију литванске екипе, па се на кратак одмор отишло вођством Фенера са 19:13.

На почетку другог периода, екипа из Истанбула наставила је да диктира високу агресивност у одбрани, у коме се чета Шарунаса Јасикевичијуса није добро снашла и неким исхитреним шутевима као и великим бројем нетачних пасова дозволила Фенеру да закуцавањем Јана Веселог оствари прву двоцифрену предност на мечу 32:20. На полувреме се отишло са предношћу Фенербахчеа 39:33, уз 12 поена Луиђи Датомеа.

У трећој деоници Жалгирис је изашао далеко одлучније и  успео да се прилагоди чврстој одбрани Фенербахчеа. Екипа Шарунаса Јасикевичијуса је тројком Пенгоса у осмом минуту трећег периода пришла на само минус два, серијом од 11:0. Тако да се у последњу и одлучујућу четвртину ушло са резултатом 54:50.

На самом поечтку последњег периода, Жалгирис је имао отворени шут за три поена и вођство на утакмици, али је Дејвис промашио. Боби Диксон је тројком поново вратио предност од седам поена екипи Фенера, да би Калинић у наредном нападу блокадом обезбедио нови напад турској екипи. Фантастични Диксон је новим погођеним шутем за три поена разгалио навијаче из турске и одвео свој тим поново на плус 10. Прошлогодишњи шампион привео је на миру крај меча и тако се пласирао у финале.