ТРИЛЕР У ПИОНИРУ: Звезда СРУШИЛА "понос Израела" у гротлу Пионира!

24.11.2022. 18:22
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Меч 10. кола Евролиге...

Београдска Црвена звезда у београдској дворани "Александар Николић" савладала екипу Макаби из Тел Авива, након велике борбе и драме до последње секунде меча, резултат је на крају износио 69:68, у оквиру десетог кола Евролиге.

ДРУГИ ПУТ У СЕЗОНИ: Муса поново МВП кола

ПАРТИЈА СЕЗОНЕ: Чудесни Јокић Денверов заостатак од -15 претворио у победу (ВИДЕО)

ЕВРОЛИГА: Радоњић после продужетка бољи од Теа, Лучић водио Бајерн до победе

У листу стрелаца уписали су се чак седам различитих стрелаца Звезде само у првих 10 минута што је само показатељ добре офанзиве црвено-белих.

Играла је екипа Душка Ивановића феноменално у првој четвртини, блистала у сваком сегменту игре, а све је ишло како треба за црвено-беле који су у изузетном налету.

Лоренцо Браун је имао добродошлицу у "Пионир", погађао је када је то било битно за његов тим, а ваља напоменути добру ролу Холанда и Мартина у редовима црвено-белих.

Звезда је повела са 27:18 на крају четвртине тројком Петрушева, а после тројке Ивановића Звезда је имала и плус 10 поена на старту друге деонице.

Макаби је имао један налет, али је меч успорен, чини се да је и Душко Ивановић имао удела у томе, а Звезда је имала 7 поена вишка после поена Огњена Добрића (36:29) и тај резултат је био на снази преко три минута, све до краја полувремена.

реме је пролазило у трећој деоници, а Звезда је и даље била без поена из игре, па је Макаби преузео предност након двојке Лоренца Брауна (38:39). Недовићева тројка на пет минута до краја треће четвртине је први кош из игре за Звезду у десет минута активне игре, што је дефинитивно покренуло црвено-беле.

Проиграо је и Лука Митровић, одбрана је била сјајна, а Звезда је вратила предност.

Тројка Ивановића је била изузетно битна почетком последње деонице када је екипа Душка Ивановића имала 57:52, потом је тројку погодио и Недовић, али су гости имали Лоренца Брауна, па смо гледали тоталну неизвесност средином деонице...

Ипак, Хасан Мартин и Огњен Добрић су донели Звезди 7 поена вишка на уласку у последња два минута, али читав минут нисмо видели поене српског тима, па је Ивановић морао да тражи тајм-аут када је Браун поново заиграо феноменално.

Недовићева изгубљена лопта и поени Соркина су донели тоталну неизвесност у последњем минуту (69:68), да би потом Вилдоза промашио тројку, а Макаби имао последњи напад...

Тотални колапс на терену, Ивановић је украо лопту, потом је Мартин био неспретан, а Макабију је остало само 9 секунди. Браун је решавао, није погодио, победа Звезде!

У Звезди је Недовић имао 12 поена, Мартин 11, Бентил 9, а Митровић 8, напоменимо и добру ролу Николе Ивановића са 3 украдене лопте, имао је и 6 поена, две погођене тројке.

Код гостију 23 поена Брауна, Соркин је додао 16.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МАКАБИ 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21)

Дворана: Александар Николић