ПОНОВО БЕЗ ПРЕМЦА: Американке четврти пут у низу шампионке планете

01.10.2022. 10:31
Ženska košarkaška reprezentacija SAD
Женска кошаркашка репрезентација САД / Извор: ФОТО: Fiba.basketball

Кина немоћна у финалу.

Кошаркашице Сједињених Америчких Држава освојиле су златну медаљу на Светском првенству у Аустралији пошто су у великом финалу савладалале селекцију Кине резултатом 83:61 (18:13, 25:20, 25:14, 15:14 ). Ово је Американкама 11. злато у историји Мундобаскета, а четврто у низу.

САВРШЕНА УТЕХА: Кошаркашице Аустралије убедљивом победом до бронзане медаље на Мундобаскету

КАЛИНИЋ ОТКРИО: Кључну грешку против Италије направили смо на полувремену

КАТАСТРОФАЛНЕ ВЕСТИ ЗА ОБРАДОВИЋА: Без важног тандема до краја године

Кинескиње су се прилично добро држале у првих десет минута чак и без свог најбољег поентера Ли Менг која има високу температуру и није могла да игра у финалу.

Није изгледало да ће Кинескиње лако да попусте ни током друге деонице, али у трећем кварталу је све било решено. Американке су свеле ривала на само 14 поена у овом делу утакмице и у одлучујући десет минута ушле са лагодних 21.

У наставку је све била чиста рутина и једно питање на које нисмо имали одговор било је са колико поена разлике ће Америка доћи до новог трофеја.

Најбоља код "златних" Американки била је А'Џа Вилсон са 19 поена и пет скокова, а пратила ју је Кејси Плам са 17 поена и три асистенције. Џуел Лојд је додала 11, а Челси Греј десет поена.

На другој страни двоцифрене су биле Јуеру Ли са 19, Тонгтонг Ву са 13 и Сију Ванг са 11 поена.

Финалној утакмици у Сидењу присуствовало је 15.895 навијача.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како је Немања Гудељ изашао на бину и засвирао са музичарима