ПОСЛЕ 40 ГОДИНА: Трофеј стигао у Билбао, Срби тугују

07.04.2024. 09:14
FK Atletik Bilabo
ФК Атлетик Билабо / Извор: Профимедиа

Фудбалери Атлетик Билбаа победили су у финалу Купа Краља Мајорку после пенала и тако освојили први велики трофеј после 40 година - 1:1 (пеналима 4:2)

Мајорка је стигла до вођства у 21. минуту када је после неколико покушаја и велике гужве у казненом простору ривала, Данијел Родригез пронашао пут до мреже.

Од тог тренутка кренули са урагански напади Баскијаца који су крунисани тек у 50. минуту.

иОихан Санкет на асиситенцију Ника Вилијамса је одлично завршио акцију и затресао мрежу Словака Грифа.

Иако је било доста прилика на обе стране победник је добијен на пенал рулету.

Сви играчи Атлетик Билбаа били су прецизни са беле тачке, док су за Мајорку пенале промашили Ману Морачес и српски репрезентативац Немања Радоњић.

За Мајорку је баш као и Радоњић са клупе ушао и Немања Настасић, док је Предраг Рајковић остао свих 120 минута био међу резервистима.