ПОСЛЕ НЕОПРОСТИВЕ ГРЕШКЕ: ФИБА суспендовала судијску тројку

Танјуг
Danijel Tajs i Jonas Valančijunas
Данијел Тајс и Јонас Валанчијунас / Извор: Профимедиа

Тако је морало да буде.

Италијански арбитар Мануел Мацони и Пољаци Војчиех Лишка и Михал Прок суспендовани су са Европског првенства због лошег суђења на мечу трећег кола групе Б између Литваније и Немачке, тврди познати грчки новинар Џорџ Закас.

"ТО ВАЖИ И ЗА ТЕБЕ!" Хит одговор Пешића на питање Шаренца! Шеретски га пецнуо Кари, сви се смеју (ВИДЕО)

ПРОМОВИСАНО НОВО ПОЈАЧАЊЕ: Вратио се Никола Јанковић

АТАМАН КИПТИ ОД БЕСА: Полиција је напала наше играче, ово је скандал

Грчки новинар истиче да ова тројица арбитара неће више судити ниједан меч до краја Европског првенства. Литванци су оштећени на овом мечу, пошто су судије пропустиле крајем треће четвртине да овој селекцији доделе још једно слободно бацање због тога што је немачки селектор Гордон Херберт добио техничку грешку.

Литвански кошаркаш Јонас Валанчунас, којег је фаулирао Немац Маодо Ло, шутирао је само два слободна бацања због тог прекршаја. Литванцима је потом додељена лопта, али није изведено још једно слободно бацање.

Утакмица је после 40 минута завршена резултатом 89:89, али је Немачка после два продужетка победила 109:107. Немачка после три кола у групи Б има три победе, док је Литванија забележила три пораза.

Све вести са Евробаскета прочитајте ОВДЕ.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Светислав Пешић прича анегдоту о Милану Гуровићу из Индијанаполиса