ПРЕКИНУТ МЕЧ ТРАБЗОНА И ФЕНЕРА: Туча на паркету, Весели у главној улози (ВИДЕО)

03.12.2017. 15:16
Jan Veseli
Јан Весели / Извор: МН Press

Прштало на све стране.

Утакмица између Трабзонспора и Фенербахчеа у оквиру деветог кола турске Супер лиге, прекинта је средином друге четвртине због туче на паркету. У главној улози нашао се бивши кошаркаш Партизана Јан Весели.

Он је направио офанзивни фаул, а онда је одлучио да се обрачуна са играчима Трабзона. Најратоборнији од домаћина у том конфликту био је Обекпи, који је у бесу оборио чешког кошаркаша на земљу.

Ипак ситуација на терену се брзо смирила. Међутим, то се није деслило на трибинама. Навијачи су почели да убацују разне објекте на терен, па су арбитри реаговали и прекинули меч. Жељко Обрдовић је тада решио да повуче екипу са паркета.

После прекида утакмица се наставила, јер су арбитри тражили да се испразне трибине арене у Трабзону.

Поменути прекид као да је наљутио Обрадовића и његову екипу, па су у трећој четвртини згазили противника и стигли до убедљиве победе (119:90).

Српски интернационалац Марко Гудурић утакмицу је завршио са 11 поена, Јан Весели дао је 18, а Џејмс Нанали 20 поена. Озирис Елдриџ је предводио Трабзон са 21 поеном, док је Брејди Хеслип убацио 14.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.