РАТНИЦИ ПОБЕДИЛИ, БЈЕЛИЦА ИСПОРУЧИО СВОЈЕ: Лејкерси без Леброна поражени у Филаделфији (ВИДЕО)

28.01.2022. 08:51
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Профимедиа

Одигране само две утакмцие претходне ноћи.

У најјачој кошаркашој лиги на свету била је прилично мирно претходне ноћи пошто ус одиграна само два меча. Филаделфија је пред домачим навијачима савладала Лос Анђелес Лејкерсе без Леброна Џејмса са 105:87, као и Голден Стејт Минесоту у Сан Франциску 124:115.

ЈОКИЋ ПРВИ У МВП ТРЦИ! Србин близу историје

ПОСЛЕ ИСТОРИЈСКОГ ТРИЈУМФА: Радоњић открио кључ победе над Олимпијакосом

ПАРТИЗАНУ 0 ЕВРА: Ако Тристан оде у НБА, Реал на ДОБИТКУ

Вориорсима су против Минесоте мало спорије ушли у ритам, па су гости из Минеаполиса на полувремену водили са четири поена разлике, али је Голден Стејт у трећој деоници потпуно разбио Вукове и стекао кључну предност која му је донела победу. Стеф Кари и Клеј Томпсон предводили су Ратнике са 29 односно 23 поена, а комбиновано су постигли 11 тројки из 19 покушаја. Ненања Бјелица испоручио је свој стандардни део и за 16 минута у игри постигао пет поена уз шест асистенција. У Минесоти је са 31 поеном најефикаснији био Карл Ентони Таунс, док је четири мање постигао Ентони Едвардс.

Лос Анђелес Лејкерси ниако не успевају да се задрже на 50 одсто учника, пошто их је на негативну страну поново пребацила Филаделфија у граду братске љубави. Језераши су били без Леброна Џејмса којег је Френк Вогел због проблема са коленом оставио ван тима 90 минута пред почетак меча. Филаделфија је од старта била та која се питала за све у мечу, да би у трећој четвртини осигурала победу. Џоел Ембид преводио је ФИлуи са 26 поена, а три мање постигао је Тобајас Херис. Код Лејкерса Ентони Дејвис постигао је 31 поена уз 12 скокова, док је 20 додао Расел Вестбрук.