СА ПОЛА ГАСА: Јокић срушио Мајами и вратио Денвер на чело Запада (ВИДЕО)

14.03.2024. 08:18
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Рутински до дабл-дабла.

Како се ближи крај регуларног дела сезона и почетка плеј-офа, Денвер игра све боље. Шампиони из Колорада славили су на Флориди против Мајамија - 100:88. Била је то девета победа Нагетса у последњих десет мечева што их је после дужег времена вратило на лидерску позицију на Западу.

”ЗАМИСЛИ ИГРАМ И НАБОДЕМ НЕКОГ”: Миличић ОТКРИО зашто није дошао у Звезду!Darko Miličić

”ЗАМИСЛИ ИГРАМ И НАБОДЕМ НЕКОГ”: Миличић ОТКРИО зашто није дошао у Звезду!

”ПОБЕДИЛИ СМО РЕАЛ, МОЖЕМО И БАРСЕЛОНУ”: Огласио се Ален Смаилагић!Alen Smailagić, KK Partizan

”ПОБЕДИЛИ СМО РЕАЛ, МОЖЕМО И БАРСЕЛОНУ”: Огласио се Ален Смаилагић!

УСПЕХ СРПСКИХ ТРЕНЕРА: Алимпијевић и Божић у полуфиналу Еврокупа!DuÅ¡an Alimpijević

УСПЕХ СРПСКИХ ТРЕНЕРА: Алимпијевић и Божић у полуфиналу Еврокупа!

У дуелу српских репрезентативаца и имењака Николе Јокића и Николе Јовића славио је двоструки МВП.

Јокић је за непуних 38 минута у игри постигао 12 поена уз 14 скокова и шест асистенција, као и једну украдену лопту, али и четири изгубљене. Имао је 5/8 при шуту из игре, за три није ни покушавао, а са линије пенала забележио је 2/3.

На другој страни, Јовић је за 15,5 минута постигао три поена уз по један скок, асистенцију и украдену лопту.

После првог полувремена, Денвер је имао предност од 50:45 , да би се у последњих 12 минута ушло са поеном предности за Нагетсе. Ипак, у самом финишу гости су много боље одиграли на обе стране терена и заслужено стигли до новг тријумфа.

Код Нагетса, најефикаснији је био Мајкл Портер Џуниор са 25 поена, Арон Гордон је додао 16, а Џамал Мареј 14.

У екипи Мајамија, Бам Адебајо је имао 17, Џими Батлер 15, а Тери Розијер поен мање.