ШАМПИОНАТ НЕИЗВЕСНИХ ЗАВРШНИЦА: Познат још један четвртфиналиста, Украјинци и Пољаци до задњег минута

11.09.2022. 14:04
UP
УП / Извор: Фото: ФИБА

Напето до краја.

Кошаркашка репрезентација Пољске савладала је селекцију Украјине са 94:86 у неизвесној завршници, и тако обезбедила пласман у четвртинале Евробаскета.

ЕВРОБАСКЕТ 11. ДАН: Србија бије битку за четвртфинале, Грци фаворити против Чешке (ФОТО)

ЛЕГЕНДАРНИ ХРВАТ ОДУШЕВЉЕН СРБИМА: Волео бих да моја репрезентација игра као Орлови, то је ПОЕЗИЈА

На самом почетку водили су Пољаци, да би потом Украјинци дали гас и преокренули, али резултатска клацкалица обележила је средину овог сусрета, све до саме завршнице, када је Пољска била конкретнија.

Јунак је био Матеуш Понитка, који је после нешто слабијег првог полувремен преузео улогу лидера и повео свој тим ка победи. На нешто мање од четири минута до краја Пољска је повела 87:78, имали су Украјинци и напад на -2 у последњем минуту, Михаљук је кренуо на продор и промашио, а Слотер је са пенала погодио и најавио победу играча у белим дресовима.

Слотер је био најефикаснији са 24 поена, 5 скокова и 4 асистенције, Понитка је додао 22 поена и 9 скокова, а на другој страни Бобров је убацио 15 поена.

Подсећамо, ривал Пољака у четвртфиналу биће селекција Словеније, која је дан раније елиминисала Белгију. Победник овог дуела потенцијални је ривал наше селекције у полуфиналу, уколико Орлови савладају најпре Италију, а онда и Француску.

Најновије вести о Евробаскету можете наћи ОВДЕ.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте закуцавање Мирослава Радуљице преко Хрвата Дарија Шарића