24.12.2023. 21:57
Slaven Rimac
Славен Римац / Извор: МН Press

Било је више ставки које нису ишле у прилог Хрватима.

Кошаркаши Звезде савладали су Сплит резултатом 89:67, у оквиру 13. кола АБА лиге. Изабраници Јаниса Сферопулоса контролисали су меч током читавих 40 минута.

У ВРЕМЕ СЛАВЉА ЗБОГ ТРИЈУМФА: За Звезду стигле забрињавајуће вести из Грчке Janis Sferopulos, KK Crvena zvezda

У ВРЕМЕ СЛАВЉА ЗБОГ ТРИЈУМФА: За Звезду стигле забрињавајуће вести из Грчке

Потпуно неочекивани звуци: Сферопулос почео конференцију у Железнику, а умешали се гости! Морао је ОВО да уради (ВИДЕО)Janis

"Моћни и богати Партизан је разбијен" Хрватски медији се наслађују победом Задра над црно-белимаKK Partizan

Након пораза своје излагање имао је и стратег Спита, Славен Римац. Он је честитао црвено-белима на тријумфу, те истакао да је ово за његов тим била четврта утакмица у само шест дана.

- С обзиром да је иза нас недеља са четири утакмице у шест дана, прекратка припрема, имамо повреду првог центра, тако да је Звезда играла онолико колико јој је било потребно да оствари уверљиву победу.  Сигурно да као спортиста хоћеш да пружиш што бољи отпор, међутим треба гледати и реалне чињенице које су такве какве јесу. У неком делу, поготово прво полувреме није требало да се заврши са -13, него са 6,7. Мислим да би онда и та трећа четвртина имала више узбуђења, овако отишло се у -13. Након тога Звезда је у првих 4-5 ухватила добар ритам и после тога је цела утакмица била на 20-ак разлике. Још једанпут честитам Звезди, а ми се окрећемо на следеће утакмице - започео је Славен Римац.

Он је такође нагласио да његова екипа може да буде боље пласирана, те да је садашњи састав Сплита пуно бољи од претходног.

- Требате да знате да смо сезону кренули са разним другим странцима. Ипак, ово што сад имамо на терену мислим да је доста боље него прва селекција коју смо направили. Једноставно, за све је потребно време, а исто тако имамо доста пехова током целе сезоне, имамо играче који су већ у 2-3 наврата изостајали са утакмица. Мислим да с обзиром на све што се дешавало не могу да будем незадовољан. Апсолутно се слажем да имам екипу која на табели може да буде пуно боље пласирана, међутим то је опет на нама да покажемо на терену - завршио је талентовани стратег.

Сплит након овог кола има скор 4-9, док је Црвена звезда на 12-1.

Најновије вести о KK Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.