БУГАРИ БЕЗ ШАНСИ: Браун предводио Шпанце до прве победе на Евробаскету

01.09.2022. 15:43
Lorenco Braun
Лоренцо Браун

Добар почетак Фурије.

Дуел Шпанија-Бугарска отворио је овогодишњи Евробаскет, а изабраници Серђа Скариола су према очекивању дошли до тријумфа, било 114:87 (28:17, 29:18, 32:31, 25:21).

УЖИВО ЕВРОБАСКЕТ: Шпанци рутински са Бугарском, Босна у заостатку на полувремену

ОРЛОВИ СЛЕТЕЛИ У ПРАГ: Србија спремна за борбу (ВИДЕО)

ПАРТИЗАН ДОВЕО ЗВЕР: Стигао РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ коме је просек 40 поена!

Од самог старта је Фурија стекла предност и није је испуштала до краја меча. Доказ доминације Шпанаца јесте и податак да су у свакој четвртини изашли као победници.

Најефикаснији је био бивши "Звездаш" Лоренцо Браун који је постигао 17 поена за 17 минута у игри и за то време уписао пет асистенција.

Поред њега двоцифрени поентерски учинак су остварили још и Вили Хернангомез са 16 поена, Руди Фернандез са 14 поена, Јуанчо Хернангомез са 13 поена, Џејми Фернандез са 12 поена и Џејми Прадиља и Усман Гаруба са по 10 поена.

Код поражене Бугарске најефикаснији је био њен најбољи играч Александар Везенков који је постигао 25 поена уз 11 скокова.

Шпанија ће у наредном колу играти против домаћина Грузије, док ће Бугарска играти са Турском.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте сцену са свадбе Ане Дабовић