ВОЛДЕНОВА ПАРТИЈА СЕЗОНЕ: Звезда ломила и ломила у Сплиту, на крају СЛОМИЛА ДОМАЋИ ТИМ

08.03.2021. 22:49
Kori Volden
Кори Волден / Извор: Фото: АБА Лига

Било је доста узбуђења.

Кошаркашки Црвене звезде савладали су Сплит на гостујућем терену у оквиру АБА лиге. Резултат је био 71:60 за Звезду.

САВРШЕН ПОКЛОН ЗА НЕЖНИЈИ ПОЛ - Преузмите бесплатно ваучер од 1.500 динара!

ЗВАНИЧНО - Филиповски више није тренер Партизана! Али није отишао САМО ОН

СЕЛЕКТОРКА ПОСЛЕ ЖРЕБА: Могло је да буде ЛАКШЕ, али и ТЕЖЕ (ФОТО)

Прва четвртина је донела жестоку борбу и није било екипе која доминира, на крају је Звезда успела да постигне само поен више и водила је 18:17 после десет минута.

На полувреме се отишло са идентичном разликом за црвено-беле. Невероватно мали број поена на мечу и после прве половине сусрета резултат је био 33:32.

Ни трећа четвртина није донела много атрактивнију кошарку, трајала је клацкалица, а ниједна екипа ни у једном тренутку није отишла на више од шест поена предности. На десет минута пре краја Звезда је водила 54:49 и једини циљ је био избегнути драму до краја.

То је у некој мери избегнуто, али тек у последња два-три минута, пре тога је Звезда морала да одради ђаволски тежак посао. Волден је носио тим у кључним тренуцима и углавном није падала предност црвено-белих на мање од једног поседа. Сплит није успео да се врати и крајњи резултат је био 71:60.

Кори Волден је одиграо партију сезоне, забележио је 24 поена и четири асистенције.