СРБИ БЛИСТАЛИ У НБА: Богдан и Бјелица нашли ЗАМКУ за Вукове, али је један ПОКИДАО (ВИДЕО)

04.02.2020. 07:20 17:13
Minesota
Минесота / Извор: Реутерс

Одиграно 10 мечева.

Кошаркаши Сакрамента победили су Минесоту у неизвесном мечу 113:109, уз одличне партије српских представника Богдана Богдановића и Немање Бјелице.

БИО ЈЕ НА МЕТИ ЗВЕЗДИНИХ НАВИЈАЧА: Ево како је Величковић реаговао на увреде

ОГЛАСИО СЕ ЗВЕЗДИН ЈУНАК: Преузео сам ОДГОВОРНОСТ, са Партизаном увек на једну лопту!

ПРЕСУДИЛИ СУ СКОК И СЛОБОДНА БАЦАЊА: Гордић о разлозима пораза

Богдановић је за 31 минут у игри постигао 23 поена (5/7 из игре), имао три асистенције и две ухваћене лопте. Са друге стране, Бјелица је на паркету провео три минута мање и убацио 12 поена, уз три скока и два додавања.

Домаћина је до победе предводио Диарон Фокс са 31 поеном и пет асистенција, док су се код Вукова истакли Карл Ентони-Таунс са 22 поена и девет скокова, као и Шабаз Нејпир који је постигао 17 кошева, уз седам асистенција.

Кингси су од почетка имали контролу игре и експресно стигли до 13 (15:2), да би у другој и трећој четвртини умакли ривалу и на 20 поена вишка. Водио је Сакраменто са максималних  21 неколико пута, међутим, Минесота је успевала да се врати у живот и последњу деоницу учини неизвесном.

Средином четвртог квартала, Вукови су смањили на само три поена заостатка (101:98), учинивши финиш меча драматичним. Краљеви су, ипак, одолели налетима гостију и на крају заслужено славили. Био је то 19 тријумф Сакрамента уз 31 пораз, Вукови су остали на 15 тријумфа, док су 34 пута паркет напуштали погнутих глава.

У још једном неизвесном окршају, Клиперси су у "Стејплс центру" савладали Сан Антонио резултатом 108:105. Одлучујуће кошеве дао је Пол Џорџ само 13 секунди пре краја, када је поентирао из игре преко руке ривала за вођство од 106:102.

Џорџ је утакмицу завршио са 19 кошева, 12 скокова и осам додавања, док је најефикаснији био Кавај Ленард постигавши 22 коша, уз шест скокова и седам асистенција. У тиму Сан Антонија, Ламаркус Олдриџ је био испред осталих са 27 поена и девет скокова, Демар Дерозан је убацио 26 кошева.

Ни одсуство Луке Дончића није сметало Даласу да дође до победе на гостовању Индијани (112:103). Блистао је Кристапс Порзингис, Летонац је постигао 37 поена, а велику помоћ имао је у Тим Хардавеју који је додао 25 поена. У редовима победничке екипе није било Луке Дончића и српског центра Бобана Марјановића.

ЛА Клиперс - Сан Антонио 108:105

Погледајте како изгледа српска тенисерка Јована Јовић (екс Јакшић).

ШАКОТА ОТКРИО: Звезда бира, Европа или АБА лига? (ВИДЕО)

ЖУРКА ДЕЛИЈА НА ТВИТЕРУ: Славе победу и хвале ОВОГ играча Партизана (ФОТО)

ТВИТЕР СЕ УСИЈАО ОД БЕСА ГРОБАРА: Навијачи Партизана ОГОРЧЕНИ на судије, али и на ОВОГ играча црно-белих! (ФОТО)