СРБИН ПРЕСУДИО СРБИЈИ: Велика драма у Финској припала Швајцарској, "Орлови" у великом проблему!

28.11.2020. 16:15 18:32
Igor Kokoškov
Игор Кокошков / Извор: МН Press

Кокошков има много разлога за бригу.

Кошаркашка репрезентације Србије изгубила је од Швајцарске резултатом 92:90 (28:25, 21:18, 24:28, 19:18) у утакмици трећег кола квалификација за Европско првенство 2022 године. "Орлови" су финском Еспу, у оквиру групе Е, након драме и поготка играча српског порекла, Душана Млађана у последњој секунди забележили други пораз и довели пласман на континентално такмичење у питање.

БОГДАНОВИЋ ИЗАБРАО: Ево који ће број носитИ у Атланти, Гробарима ће бити посебно драго (ФОТО)

ИЗАШАО НБА РАСПОРЕД: Јокић иде код Стефа Карија, Богдан на старту против МеџикаМлађа

ИЗАШАО НБА РАСПОРЕД: Јокић иде код Стефа Карија, Богдан на старту против Меџика

НИКСИ ЗАДОВОЉНО ТРЉАЈУ РУКЕ: Бивши капитен Звезде трејдован у Њујорк

Од самог почетка сусрета видело се да ће комбиновани састав "орлова" имати проблема са расположеним Швајцарцима. Рафална паљба са једне и друго стране донело је мноштво шутева са дистанце, пре свега ван лине 6,75. Прецизни за састав који са клупе предводи Игор Кокошков били су Бориша Симанић, Алекса Аврамовић и Немања Дангубић. Међутим, формални домаћини су имали одговор на сваки поен Србије. Блистала су браћа српског порекла, Марко и Душан Млађан, а пратио их је Џонатан Казади. На крају првих 10 минута - 28:25.

Друга четвртина није донела ништа ново, видно неуиграни српски састав, ношен одличним Аврамовићем, успевао стигне до вођства, али Марко Млађан је имао своје шутерско вече, био не погрешим у шуту за три поена, те је на крају полувремену 49:44 у корист Швајцараца.

Велики број поена допуштали су "орлови" и у другом полувремену. Тандему Марко - Млађан прикључио се још један Балканац - Роберто Ковач. Иста "песма" виђена је у наставку, једноставно, није се имало решења за рафалну паљбу белих на овом сусрету. Међутим, у нападачком делу игре, Аврамовићу се прикључује Данило Анђушић. У последњу четвртину се ушло резултатом 73:72 у корист Швајцарске.

Пробудила се Србија, Апић је почео да доминира по кошем у оба правца, али начина да се заустави балкански трио није било. Погађали су из свих позиција. И када се мислило да ће пулени Кокошкова, тешком муком, доћи до победе, десила се велика грешка. Наиме, Анђушић је при резултату 90:90, 20-так секунди пре краја изгубио лопту. Швајцарска је имала напад за победу, а поменити Душан Млађан цепа мрежицу за 92:90.

Србија је овим поразом учинила себи "медвеђу услугу" и довела пласман на Европско првенству у питање, сада је свака утакмица "бити или не бити". Следећа је већ за два дана, против домаћина Финске.

Најефикаснији играч сусрета био је Алекса Аврамовић са 23 поена, пратили су га Драган Апић и Данило Анђушић са по 20. Код Швајцарске истакли су се Марко Млађан који је убацио 18 и херој победе, његов рођени брат, некадашњи кошаркаш Радничког из Крагујевца, Душан са 16 поена.