СРПСКА КОЛОНИЈА НА ВИСИНИ ЗАДАТКА: Бајерн ПОТВРДИО улогу фаворита, титула све ближа (ФОТО)

10.06.2018. 20:45
Dejan Radonjić
Дејан Радоњић / Извор: Профимедиа

Још један корак до циља.

Екипа Бајерн Минхена успела је да на свом терену савлада Албу са 72:66 и тако поведе у финалној серији са 2:1. Иако су изгубили у првом мечу од берлинске екипе, кошаркаши Дејана Радоњића су у наредна два дуела славили и тако дошли на победу од титуле првака Немачка.

ТЕЖАК ТРЕНУТАК ЗА ПАРТИЗАН: Бивши играч црно-белих активирао БАТ (ФОТО)

УПОЗОРЕЊЕ ГАЗДЕ ЈЕ УПАЛИЛО: ПАО на корак од нове ТИТУЛЕ (ФОТО)

Екипа Дејана Радоњића била је знатно бољи ривал у највећем делу меча, имала је предност коју је лагано увећавала. Прво полувреме обележио је Реџи Рединг са четири постигнуте тројке, а резултат после првих 20 минута игре био је ''плус 17'' у корист домаћих - 46:29. У наставку, Бајерн је током треће деонице без проблема одржавао убедљиво вођство, да би Алба у финишу последње четвртине успела да ухвати прикључак и смањи на 70:66 у последњем минуту меча. Све дилеме решио је Владимир Лучић са линије слободних бацања, за коначних 72:66.

Најефикаснији у редовима Бајерна био је Рединг са 18 поена, док су српски репрезентативци, Стефан Јовић и Владимир Лучић, убацили пет, односно 10 поена. У екипи Албе највише се истакао Батерфилд са 16 кошева.

Четврта утакмица на програму је 13. јуна, а домаћин ће бити Алба.

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.