СТАРА ПЕСМА СА НОВИМ ИЗВОЂАЧИМА: Рочести и Тери за још моћнију Звезду на Јадрану

18.10.2020. 21:46
Džordan Lojd
Џордан Лојд / Извор: МН Press

Трећи тријумф црвено-белих у АБА лиги.

Казнена експедиција Саше Обрадовића забележила је и трећу убедљиву победу у АБА лиги. Црвена звезда је нанела први пораз Морнару резултатом 93:62 и придружила се Будућности и Меги на врху табеле регионалног такмичења.

АНАЛИЗА КОЈА ЋЕ ЗАПАЛИТИ ФУДБАЛСКУ СРБИЈУ: Судијски експерт о пеналу и корнеру за Звезду (ВИДЕО)

ТЕРЗИЋ УДАРИО НА СВЕ: "Ко штити овај Партизан?! Никакав је, најслабији икад! Судија катастрофалан! Срамно руководство!"

ВАЗУРА ГРМИ: Отета нам победа! Судија у полувремену, добио позив КОЈИ СЕ НЕ ОДБИЈА!

Тим из Бара се одлично носио са Београђанима у првој деоници, а онда је домаћин додао гас. Црвено-бели су се одлепили на двоцифрену разлику у другој деоници у којој су падале тројке у серији, а важну улогу у том налету имао је повратник на Мали Калемегдан Тејлор Рочести.

Звездин ураган одувао је госте са Приморја дефинитивно у трећем кварталу, када је почетком другог полувремена севнула серија Звезде 10:0. Црвено-бели су имали 50 одсто успешности у шуту за три поена, а додатни шмек игри црвено-белих дао је у рекету Емануел Тери.

Амерички центар је дебитовао за београдски тим и показао да ће бити атрактивно, значајно појачање. Тери је убацио шест поена (два "алеј упа") уз седам скокова и тек би требало да покаже сав потенцијал.

Црвена звезда – Морнар 93:62 (24:23, 22:13, 21:11, 26:15)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 7 (7ск), Хол 12 (5ас), Волден 3, Лојд 16 (7ас, 4ск), Давидовац 13, Лазић 4, Рит 5, Добрић 7, Симоновић 5, Јагодић-Куриџа 11, Кузмић 4, Тери 6 (7ск).

МОРНАР: Пулен 12, Габријел 8, Нидам 7 (8ас), Јеремић 9, Шеховић 7, Смит 7, Vajthed 2, Павић, Вујошевић, Врањеш 5, Бјелица, Луковић 5.