КОБАН ПАД У ДРУГОЈ ЧЕТВРТИНИ: Ослабљени Партизан немоћан у Литванији

05.12.2017. 19:38
KK Partizan, Patrik Miler
KK Партизан, Патрик Милер / Извор: МН Press

Шести пораз црно-белих у Ц групи Еврокупа.

Кошаркаши Партизана доживели су још један пораз у Еврокупу и удаљили се од позиције која води у Топ 16. Црно-бели су поражени у Виљнусу од Лијетувос ритаса резултатом 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19). Тим Мирослава Николића био је значајно ослабљен у Литванији, јер у екипи није било капитена Новице Величковића и Обрада Томића, док је Најџел Вилијамс-Гос цео меч преседео на клупи за резервне играче због повреде леђа.

Београђани су и поред благог минуса солидно започели утакмицу. Захваљујући Ђоки Шалићу и Патрику Милеру црно-бели су држали резултатски прикључак, да би почетком друге деонице стекли и три поена предности (22:25, 24:27).

Лијетувос ритас је брзо преокренуо резултат предвођен Трејвисом Петерсоном, а у 18. минуту на семафору је писало 42:31. Другом торјком Петерсона домаћин је дошао до максималних плус 12 у првом полувремену, 45:33.

Гости су добро започли друго полувреме, средином трећег квартала смањили су на минус четири (56:52) уз одличну ролу Николе Танасковића, па на минус три (58:55), али су црно-бели у последња четири минута успели да постигну само један поен, док је Лијетувос ритас убацио 11. Био је то крај надања у преокрет, 69:56 после 30 минута.

Nikola Tanasković
Никола Танасковић / Извор: МН Press

Домаћин је у последњој четвртини само повећао разлику и стигао до четвртог тријумфа у Ц групи Еврокупа. Партизан је тренутно на деоби последње позиције са победом у седам утакмица.

Лијетувос Ритас – Партизан 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19)

ЛИЈЕТУВОС РИТАС: Сирвидис, Марџен 7, Нормантас 2, Крамер 12 (6ас), Лукаускис 2, Маврокефалидис 8, Еходас 10 (7ск), Берон 22 (4ск, 3ас), Јомантас, Гедраитис 9, Петерсон 21 (4ас).

ПАРТИЗАН: Милер 20 (7ас), Вилијамс-Гос, Тадић, Аранитовић 3, Маринковић 5, Танасковић 11, Пецарски, Гавриловић 1, Андрић 5, Чакаревић 7 (5ск), Стевановић 6, Шалић 15 (4ск, 3ас).

Еврокуп, Група Ц

7. коло

Лијетувос ритас – Партизан 93:75

Алба – Локомотива

Лимож – Билбао

ТАБЕЛА: Локомотива 6-0, Алба 5-1, Лијетувос ритас 4-3, Лимож 2-4, Партизан 1-6, Билбао 1-5.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.