СУПЕР ЛИГА: Овакав Партизан Гробари дуго нису видели (ФОТО)

22.05.2018. 21:44
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Убедљива победа црно-белих у првом мечу четвртфинала плеј-офа.

Кошаркаши Партизана сјајно су почели плеј-оф Супер лиге, пошто су у првом мечу четвртфинала убедљиво савладали екипу Мега Бемакса са 97:68 (22:20, 22:14, 30:17, 23:17) и тако повели са 1-0 у серији која се игра на две победе. Црно-бели су отпор Меге сломили почетком треће деонице серијом 12-0 када су отишли на 20 поена разлике и већ тада је меч био решен.

Фуриозно је почео Партизан меч и после четири минута већ имао предност од 16:4. Међутим, Мега се тргла и серијом 12-0 успела да дође до изједначења 16:16 у осмом минуту. Црно-бели су успели поново да поведу и да са два понеа предности оду на први мнали одмор. Црно-бели су другу четвртину започели као и прву, серијом 11-0 која им је донела нову двоцифрену предност 33:20 у 13. минуту. Мега овај пут није успела да понови серију из прве четвртине јер су изабраници Дејана Милојевића имали великих проблема са изгубљеним лоптама, док су истовремено играчи Ненада Чанка лако долазили до скокова у нападу. Тек на тренутке је Мега успевала да се спусти на једноцифрену предност, али је на велики одмор Партизан ипак отишао са 10 поена предности.

И трећи пут је Партизан серијом на почетку четвртине ломио Мегу, а овога пута је и дефинитвно сломио отпор Милојевићеве екипе серијом 12-0 за два минута игре и предност од 22 поена разлике 56:34 у 22. минуту. Игра Меге се потпуно распала па нису помагали ни тајм-аути које је веома брзо искористио Дејан Милојевић, а Партизан је 27. минуту дошао и до максималних 27 поена предности (67:41). Последњих 10 минута меча претворили су се у пуку формалност. Партизан је мирном игром лако одржавао вођство, а играчи Меге као да су једва чекали да се мче заврши.

ПАРТИЗАН - МЕГА БЕМАКС 97:68 (22:20, 22:14, 30:17, 23:17)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Белошевић, Николић, Јевтовић.

ПАРТИЗАН: Величковић 13, Си 4, Гагић 16, Вилијамс-Гос 14, Маринковић 15, Јовановић, Чакаревић 1, Вон 8, Андрић 11, Брајма 7, Шалић 4, Пецарски 4.

МЕГА БЕМАКС: Марјановић 5, Фундић, Чарапић 2, Мушиди 3, Битадзе 17, Мишковић 4, Самарџиски 2, Јарамаз 14, Копривица 4, Лазић 3, Церовина, Ашћерић 14.