СУПЕР ЛИГА: Напето до самог краја, али је на крају победио Партизан (ФОТО)

22.04.2018. 22:57
Najdžel Vilijams-Gos
Најџел Вилијамс-Гос / Извор: МН Press

Утакмица одиграна у дворани "Александар Николић".

Трилер у дворани "Александар Николић", у утакмици 2. кола Б групе Супер лиге Србије припао је кошаркашима Партизана. Иако је ФМП имао предност у већем делу меча, црно-бели су били бољи (94:90) у самој завршници. Победу су донеле блокада и поени Ђорђа Гагића и касније тројка Александра Аранитовића. На терену није било повређеног Новице Величковића, који је одмах после меча окупио саиграче и жестоко их искритиковао. Тренер црно-белих, Ненад Чанак није могао да рачуна ни на Вона.

ПАРТИЗАН СЕ НЕ ЗАБОРАВЉА: Бивши капитен навија за црно-беле из првог реда (ФОТО)

ЏИКИЋ: Будућност жели да игра Евролигу, али има проблема

KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Као што је речено, Пантери су у појединим тренуцима имали и десет поена предности, а екипу из Железника је предводио Немања Ненадић са феноменалних 32 поена и шест скокова. Пратили су га Драган Апић и Стефан Пот са 21, односно 13 пооена. У редовима Партизана су се истакли Најџел Вилијамс-Гос и Вања Маринковић са по 26 поена. Маринковић је имао учинак 4/10 за три, а управо је једна од њих у великој мери одлучила питање победника, у самој завршници. Амида Брајма је убацио 13, а Аранитовић десет поена.

Све у свему, Партизан сада има максималан учинак, док је ФМП на 1-1.

Уводна деоница завршена је вођством домаћина од 27:22, а почетак друге четвртине протекао је у знаку мини-серије гостију (5:0). Узвратио је Партизан поенима Гагића и Вилијамс-Госа, за 33:32. У претпоследњи минут се ушло са 46:46, али је онда Чакаревић погодио за три, односно за 49:46. У последњим секундама, Партизан је имао напад, а Аранитовић је кренуо ка кошу Пантера. Фаулиран је и стао је на линију бацања. Прво је промашио, а друго погодио. Покушали су гости, тачније Пот са више од пола терена, али је после првих 20 минута било 50:49 за екипу Ненада Чанка.

У редовима црно-белих, у тим тренуцима водећи стрелци су били Вилијамс-Гос са 12 и Маринковић и Брајма са по девет. На другој страни, Ненадић је убацио 16, а Апић десет.

Повео је ФМП са 53:50, али новим поенима смањио Вилијамс-Гос. Ипак, Ненадић је узвратио тројком за 59:52, што је до тада била највећа предност. На пола четвртине, Партизан је имао минус од три поена (65:62), а фаул у нападу ФМП је омогућио да је додатно смање. Овај резултат је био на "снази" скоро два минута, али је Хамфриз закуцао за 67:62. Ненадић је наставио да прави проблеме Партизану, пошто је изнудио фаул Сија, и био прецизан са линије бацања, за 70:62. Ђоковић је донео и "плус 10", опет са линије слободних бацања. Маринковић је новом тројком Партизан вратио у живот, за 72:69. То је уједно и био резултат после 30 минута игре.

ЕВРОЛИГА: Српкиње нису успеле, титула за Јекатерингбург (ФОТО)

У трећем минуту, Маринковић је изнудио пету личну Радовановића и смањио на 75:71, али је онда Маринковић фаулирао Ненадића у покушају за три поена. Ненадић је погодио само једно, за 76:71. На другој страни, Си је промашио, али је Аранитовић одлично испратио и убацио за 76:73. У следећем нападу Вилијамс-Гос је смањио на 76:75. У следећем нападу Хамфриз је направио грешку у корацима, али је на другој страни Маринковић промашио за три поена. Могао је Партизан и у наредном нападу до вођства, али су Брајми свиране три секунде у рекету. Пот је колико-толико одржавао предност против бившег клуба, за 81:78. Акција Сија и Брајме су донели нове поене Партизану, за смањење на 81:80.

После поготка за 83:80, Ненадић је затражио измену, уз болну гримасу, а онда је Маринковић погодио тројку, са око девет метара, за изједначење од 83:83. Маринковић је убацио нове поене, за 85:83, а Ненадић је промашио. На 85:85, Брајма је испод коша направио кораке, и ФМП је имао напад. Погодио је Апић, за 87:85. На 87:87, Ненадић је промашио тројку, а Пот стао на линију слободних бацања. Погодио је Маринковић за 89:87, на 1:14 до краја. У следећем нападу, Гагић је изблокирао Апића, а већ у следећем нападу погодио за 91:87. Ненадић је смањио тројком на 91:90,  а Аранитовић је поставио коначних 94:90.

ПАРТИЗАН - ФМП 94:90 (27:22, 23:27, 19:23, 23:18)

ДВОРАНА: "Александар Николић" (Београд)

ГЛЕДАЛАЦА: 2.000

СУДИЈЕ: Белошевић, Војиновић, Весковић

ПАРТИЗАН: Вилијамс-Гос 26 (5 ск, 10 ас), Си 8, Аранитовић 10 (6 ск), Јовановић, Маринковић 26, Пецарски 4, Гавриловић, Андрић, Чакаревић 3, Брајма 13 (6 ск), Гагић 2, Шалић 2.

ФМП: Ускоковић, Ђоковић 6, Јеремић 7, Апић 21, Пот 13, Ненадић 32 (3/10 за три), Бурсаћ 2, Радовановић 7, Хамфрис 2, Шешлија, Симеуновић, Слуцки.

Нешто раније Динамик је у гостима победио Металац са 93:74, док је Вршац, такође на страни, савладао Војводину са 84:79

СУПЕР ЛИГА, 2. коло, Б група:

Металац - Динамик 74:93

Војводина - Вршац 79:84

Партизан - ФМП 94:90

ТАБЕЛА: Динамик 2-0, Партизан 2-0, ФМП 1-1, Вршац 1-1, Војводина 0-2, Металац 0-2.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.