СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ: ФМП славио у Новом Саду

10.05.2018. 22:38
KK FMP
KK ФМП / Извор: МН Press

Екипа из Железника чува прво место у Б групи.

Кошаркаши ФМП-а сачували су прво место у Б групи Супер лиге Србије пошто су у мечу 8. кола као гости савладали Војводину у Новом Саду - 81:77.

ЛАЈОВИЋ ПРЕСРЕЋАН: Велика победа, Новак ми први честитао

У Београду одржан састанак Европских олимпијских комитета, Србину висока функција (ФОТО)

Екипа из Железника је већим делом контролисала утакмицу, после првог полувремена водила је 43:35, али је Војводина током треће четвртине преокренула и повела са 57:54. На крају треће четвртине тимови су били у егалу (62:62), а пет минута пре краја домаћин је водио са 70:67. Јеремић је тад погодио тројку за изједначење и почетак серије од 9 везаних поена гостију из Железника. Војводина се минут и по пре краја кошем Стојановића примакла на 77:79. Ненадић је погодио оба слободна бацања 53 секунде пре краја, а последња нада домаћина нестала је са промашеном тројком Јањића 11 секунди пре краја.

Госте је ка победи предводио Ненадић са 17 поена, Пот је убацио 15, а Оџо 13 поена. Код Војводине Јањић је био најефикаснији са 17 поена, док је Силађи убацио 16.

Металац је у успону форме, пошто је везао и другу победу, савладао је Вршац 84:70. Крстовић је предводио Ваљевце до победе против Вршца са 14 поена, Зекавичић је постигао 13, а Васић и Каплановић по 12 поена. У пораженом тиму Ђорђевић је постигао 18 поена.

КЛС, 8. КОЛО

Б група

Партизан – Динамик 87:71

Металац – Вршац 84:70

Војводина – ФМП 77:81

ТАБЕЛА: ФМП 7-1, Партизан 7-1, Динамик 4-4, Вршац 3-5, Металац 2-6, Војводина 1-7.

САМО ЗА ГРОБАРЕ: Чанак после Динамика најавио крупне ствари