СУПЕР ЛИГА: Звезда стотком до полуфинала, а тамо очекује Партизан (ФОТО)

23.05.2018. 22:36
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели убедљиви у Вршцу.

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у полуфинале плеј-офа Супер лига пошто су и у другом мечу убедљиво савладали Вршац са 109:82 (33:19, 28:21, 26:21, 22:21) и славили са 2-0 у серији. Црвено-бели ће у полуфиналу играти са победником четвртфиналног дуела између Партизана и Мега Бемакса. Звзеда је Вршцу до победе дошла са пола гаса, а већ је крајем прве деонице имала 20 поена предности, па је било јасно да је питање победника решено.

У Вршцу никакве дилеме о победнику није било већ од уводних минута меча. Четири минута било је потребно Звзеди да стекјне двоцифрену предност 13:2 која наставила да тасте до 18 поена предности у седмом инуту (24:6). Имала је Звзеда и 20 поена предности у једном тренутку, али је Вршац незнатно успео да смањи на првом малом одмору. Играчи Миленка Топића нису скинули ногу са гаса ни у другој четвртини, а предњачио је Ален Омић. Центар Звзеде био је веома расположен за игру, а црвено-бели су лако одржавали двоцфирену предност иако је Вршац успео да смањи на 39:29 у 14. минуту. Ипак, све је то било кратког даха пошто се Омићу придружио Добрић и црвено-бели су поново отишли на високих 19 поена предности (54:35) у 18. минуту, што су успели да сачувају на полувремену.

Испоставило се да је на полувремену већ све било решено. Звезда је наставила да игра таман онолико колико је било потребно да сачува високу предност иако су се играчи Вршца својски трудили да макар ублаже пораз. Међутим, није им то плазило за руком против расположених Омића и Добића. Темпо Звездине игре није опадао, чак су и појачали Топићеви играчи па су црвено-бели дошли и до 30 поена предности у самој завршници треће четвртине (87:57). Последњих 10 минута били су пука формалност коју су момци у црвено-белим дресовима озбиљно одрадили за сигурну победу и пласман у полуфинале.

ВРШАЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 82:109 (19:33, 21:28, 21:26, 21:22)

ДВОРАНА: Миленијум.

СУДИЈЕ: Арсенијевић, Мрдак, Стефановић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000.

ВРШАЦ: Митровић 5, Јововић 5, Остојић 6, Момиров 14, Ђорђевић 15, Ђерић 3, Мунижаба, Вељковић 12, Узелац, Павловић 5, Пашајлић 14, Радивојевић 3.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 14, Лазић 12, Омић 21, Јанковић 10, Давидовац 4, Антић 5, Човић 8, Добрић 14, Јовановић 6, Лресор 2, Раданов 9, Фелдин 4.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.